DÜĞÜN SALONLARINDA DENETİM ARTIRILMALI!

Gaziantep’te faaliyet gösteren bazı düğün salonları ruhsatsız bir şekilde çalışıyor. Pandemi sürecinde 1 Temmuz itibariyle yeniden hizmete giren düğün salonlarında denetimler yapılıyor ama yeterli değil.
DÜĞÜN SALONLARINDA DENETİM ARTIRILMALI!

1 Temmuz itibariyle düğün salonları açıldı. Kentte yasak olmasına rağmen sokak düğünlerinin yapılması, düğün salonlarında yapılan kimi düğünlerde ise tedbirlere riayet edilmemesi üzerine Gaziantep Valiliği harekete geçti.  Denetimlerin sürdürüldüğü düğün salonlarından bazıları hem ruhsatsız hem de hijyen kurallarına uymamakta ısrarcı davranıyor.

GAZİANTEP VALİLİĞİ TİTİZLİKLE DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Düğün sahiplerinin kolluk birimlerine bildirimde bulunması zorunludur. Yarından itibaren her düğünde resmi/sivil polis/jandarma görevlendirilecektir. Coronavirüs vakalarının tamamına yakınını yakın çevresine de bulaştırıyor. Maske,Mesafe ve Temizlik kuralı tercih değildir!”

VALİ DAVUT GÜL UYARILARINI SÜRDÜRÜYOR

Sözlerini sürdüren Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep’te sokak düğünleri yapmak yasaktır. Uygun açık hava yeri bulamayanlara okul bahçelerini tahsis edilmektedir. Düğünlerde gelin-damat dışında oynamak yasaktır. Düğüne katılan herkesin maske takması zorunludur. Oturma düzeni sosyal mesafeye uygun şekilde olmalıdır” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
10.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin