“Bünyemizde 60 güzellik salonu var”

“Bünyemizde 60 güzellik salonu var”

Gaziantep Kadın Kuaförleri Odası Başkanı Mesut Alkava, kent genelinde meslek odasına kayıtlı 60 güzellik salonunun bulunduğunu kaydetti. Alkava, güzellik salonlarıyla ilgili denetimlerin kendileri tarafından yapıldığını anlatırken en önemli denetimin ise hijyen ve sağlık noktasında Sağlık İl Müdürlüğünde olduğuna dikkat çekti.

“AÇILAN KURSLARDAN MEZUN OLANLAR AÇIYOR”

Gaziantep’te son dönemde açılan kurslardan mezun olanların güzellik salonu açtıklarını anlatan Gaziantep Kadın Kuaförleri Odası Başkanı Mesut Alkava, kent genelinde meslek odasına kayıtlı 60 güzellik salonunun bulunduğunu kaydetti. Fakat kent genelinde daha fazla güzellik salonunun olduğu göze çarparken meslek odasına kayıtlı olmayan çok fazla güzellik salonu olduğuna vurgu yapılıyor.

HİJYEN VE SAĞLIK YÖNÜNDEN DENETİM SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDE

Sayısı her geçen gün artan güzellik merkezlerinde hijyen ve sağlık yönünden denetimin Sağlık İl Müdürlüğünde olduğunu anlatan Gaziantep Kadın Kuaförleri Odası Başkanı Mesut Alkava, “Güzellik salonlarında hijyene oldukça önem gösterilmesi gerekiyor. Kişide cilde direk temas olması nedeniyle salonlarımızda denetimlerin rutin şekilde yapılmasından yanayız” şeklinde konuştu.GÜNDEM
Aysu Yıkmış
16.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin