BAŞKAN İŞİNİZE DÖNER MİSİNİZ?

Karataş Bölgesinin Bülbülzade Mahallesine bakan bölümünde Karataş Spor Salonunun ana caddesi yayalar için ölüm tehlikesi arz ediyor. Kaldırımlara korkuluk yapılmaması yayalar için büyük tehlike taratıyor.
BAŞKAN İŞİNİZE DÖNER MİSİNİZ?

Kentin en büyük yerleşim alanlarının belki de başında gelen Karataş Bölgesi’nde bazı ana caddelerde yaya kaldırımlarında düzenleme yapılması gerekiyor. Karataş Bölgesi’nin Bülbülzade Mahallesine bakan bölümünde yer alan ana caddenin yaya kaldırımına diyecek yok. Fakat yaya kaldırımın uçurum kenarında olması yayalar için tehlike arz ediyor. Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olan ana caddenin kaldırımların yayalar için güvenli hale getirilmesi isteniyor.

SEÇİM BİTTİ ARTIK HİZMET ZAMANI!

31 Mart yerel seçimlerini kazanan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Karataş Bölgesinde yoğun nüfusa sahip olan Bülbülzade Mahallesi ile Karataş Spor Salonu arasında kalan ana caddede yaya kaldırımlarında düzenlemeye gitmesi isteniyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yaya kaldırımına yayaların uçuruma yuvarlanmamaları için korkuluk yapmaları talep edildi. Bölgede yaşayan bazı vatandaşlar yaya kaldırımında yürürken yüreklerinin hopladığına dikkat çekerken şu ifadelere yer verdiler;

“Hızla gelişen ve büyüyen bölgemizde ana caddelerden ve yapılan yaya kaldırımlarından memnunuz. Fakat Bülbülzade Mahallesi ile Karataş Spor Salonu arasında yer alan ana cadde ve yaya kaldırımları yayalar için büyük tehlike arz ediyor. Yaya kaldırımlarının kenarı neredeyse uçurum gibi. Bu kaldırımlardan yürürken sanki uçuruma yuvarlanacak gibi oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi bu yaya kaldırımlarının yanına korkuluk koyarak yayaları güven altına almalı.”

“BUGÜNE KADAR NEDEN YAPILMADI?”

Bölge sakinleri yetkililerden yaya kaldırımlarının kenarında yaşanabilecek ölümlü bir olayda kimin sorumlu olacağını sordular. Vatandaşlar, “Burada yaşanılacak bir ölümlü vakadan kim sorumlu olacak? Seçim bitti ve bizler hizmet bekliyoruz. Yol ve yaya kaldırımı tamam tamam olmasına ama kaldırımın kenarı resmen uçurum. Buradan dengesini kaybeden bir vatandaşımız her an düşebilir. Düşen vatandaşı ancak arama kurtarma ekipleri düştüğü yerden bulabilirler” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin