TOPLU ULAŞIMDA ASRIN PROJESİ

Kent içi toplu ulaşımda önemli bir başarıya imza atacak olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yönetimi Gazi-Ray projesinin tamamlanmasını bekliyor.
TOPLU ULAŞIMDA ASRIN PROJESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi bölge müdürlüklerimizin ürettikleri raylı sistem araçları, büyük şehirlerimizin kent içi raylı sistemlerinin ihtiyaçlarına da cevap verecek nitelikte ürünlerdir. Bu kapsamda 4 araçlı 8 set toplam 32 elektrikli banliyö aracı, 2023 yılı sonuna kadar Gaziantep Büyükşehir Belediyesine teslim edilecek” diye konuştu.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROJEYİ ÖNEMSİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, devam eden GAZİRAY çalışmalarını yerinde inceledi. Şahin, günde 100 bin yolcuyu taşıyacak GAZİRAY’da büyük bir yol kat ettiklerini belirterek, yakın zamanda tramvayların belli bir süre sonra Gaziantep’e geleceğini dile getirdi. Şahin, GAZİRAY’ın şehir için çok önemli bir proje olduğuna dikkati çekerek, “D400 Karayolu’ndayız. Günde 100 bin yolcunun ulaşımını sağlayacağı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tren hattını hızlı trene çeviriyoruz. Artık, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Kısa süre sonra çok modern, konforlu, çevreci bir ulaşımı kente kazandırarak toplamda 100 bin vatandaşımızı, ağırlıklı olarak işçilerimizi sanayi bölgesi hattına taşımış olacağız. Bir de İstasyon Meydanı Toplama Dağıtma Hattı’mız var. GAZİRAY’ı hem hafif raylı ile hem de metro ile ilgili çalışmamızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma Bakanlığı’na, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ve çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ediyoruz. Çok büyük bir koordinasyon var. İnşallah okullar açılmadan bu işlerin tamamını bitirmiş olacağız. Tertemiz ve yeni asfaltla GAZİRAY çalışmalarını noktalamış olacağız” şeklinde konuştu.

"GAZİRAY BİZE BİR TARAFTAN DA ŞEHRİN YENİLENME İMKANINI SUNDU"

GAZİRAY ile birlikte ciddi yol yenileme çalışmalarının da olduğunu aktaran Şahin, “Karşıyaka Tüneli gibi 16 tane zanaat alanını yeniden yapılandırdık. Alt yapıyı da bulunan boruların değişimini yapmayı sürdürüyoruz. Ayrıca GAZİRAY mesaisinin devam ettiği Mücahitler Mahallesi civarındaki yoğun çalışmamızı yerinde inceledik. Şu anda bu bölgede altyapıda yaklaşık 15 milyon liralık büyük boru döşemesi yapılıyor. GAZİRAY projesi bizlere bir taraftan da şehrin yenileme imkanı sağladı. Halkımızın bu süreçte sabırlı olmasını istiyoruz. Çünkü ulaşımı rahatlatacak bir proje için çaba sarf ediyoruz. GAZİRAY, Gaziantep’in en büyük meselesidir. Çok büyük yatırımlar yapılıyor. Bu yatırımlar hem ciddi kaynak hem de sabır istiyor. Halkımızın da sabırlı olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Haber Merkezi
20.10.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin