HASTANELERDE BOŞ YATAK KALMADI

HASTANELERDE BOŞ YATAK KALMADI

Bir yandan aşılama oranlarını yükseltmeye diğer yandan ise yoğun bakımlardaki durumu yönetmeye çalışan Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, artan vaka sayıları ve yoğun bakım doluluk oranları karşısında Gaziantep’teki hastanelere acil kodlu bir talimat gönderdi.

Hastanelere "acil" koduyla gönderilen yazıda ek yatak ilavelerinin yapılması istendi. Buna göre hastanelerden yoğun bakımlara ek yatak ve yeni yoğun bakım üniteleri kurulması talimatı verildi. Gaziantep'te vaka sayılarının günlük 1500'lere kadar çıktıpı, kentte yoğun bakımlarda ise doluluk oranının yüzde 100’lere ulaştığı kaydediliyor: Boş yatak bulunamıyor. Son vaka artışlarından sonra kentteki yoğun bakım yataklarının yüzde 100 oranında dolu olduğu Gaziantep’te, Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastaların neredeyse hepsinin aşı olamayan kişilerden oluştuğu kaydedildi.

1. doz aşılmada yüzde 80’nşn üzerine çıkan ve mavi kategorideki iller arasına giren Gaziantep’te Maske, mesafe ve temizlik kuralına eskisi kadar dikkat edilmemesi dikkat çekiyor. Yaşanan rehavetten dolayı vaka sayılarındaki artışın devam etmesi bekleniyor. Yüzde 100’e varan Yoğun bakımlardaki doluluk oranları ile Delta varyantıyla mücadele eden Gaziantep’te İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, yoğun bakımlardaki doluluk nedeniyle ildeki bütün hastanelere acil kodu ile bir talimat gönderdi. Gönderilen talimatta Gaziantep genelindeki bütün hastanelerde yoğun bakım yatak sayılarının arttırılması ve yeni yoğun bakım ünitelerinin devreye alınması talimatı verildi.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
23.09.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin