Gaziantep "tur"larla coştu

Gaziantep "tur"larla coştu

Gaziantep’e yapılan turlar, ilkbahar ve sonbahar aylarında yoğunlaşıyor. Bölgeye yapılan turlar kapsamında yoğunluklar her geçen gün artarken, Gaziantep ve bölge illerinin turizm potansiyelinin yıl sonuna kadar daha da artması bekleniliyor. Ağustos ayında olmamıza rağmen Gaziantep'e yönelik başlatılan turlar kent esnafının yüzünü güldürdü.

AĞUSTOS AYINDA YOĞUNLUK BAŞLADI

Eylül ayının başından itibaren Gaziantep’e yönelik özellikle kültür turlarının artması beklenirken bu yoğunluk Ağustos ayının başında başladı. İlkbahar ve Sonbahar aylarında sıkça tercih edilen turlar kapsamında Eylül ayı itibariyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan turların sayısında bir hayli artış meydana geldi. Gaziantep başta olmak üzere bölge illerine yapılan turlar kapsamında bölgede bulunan tüm turist rehberlerinin dolu olduğu öğrenildi.

ARALIK AYINA KADAR DEVAM ETMESİ BEKLENİLİYOR

Turizm sektörü temsilcileri başlayan kültür turlarına ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundular;
"Sonbahar ve İlkbahar aylarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan çevre illere yapılan turların sayısında artış meydana geliyor. Yaz aylarının sona ermesi ile birlikte bölgemize yapılan turlar başlamış oldu. Eylül ayı başı itibariyle başlayan turlar, 15 Aralık tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte çok sayıda turun kentimize gelmesi bekleniyor."

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
7.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin