Yardım tabletler satışa çıktı!

Yardım tabletler satışa çıktı!

Pandemi sürecinde uzaktan eğitimde canlı derslere katılmalarını sağlamak amacıyla dar gelirli ailelerin çocuklarına verilen tabletlerden bazılarının sosyal medya üzerinde satışa çıkarıldığı öğrenildi. Gaziantep Milli Eğitim İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada yardımdan faydalanan ailelerin verilen tabletlerini satmaları halinde haklarında işlem yapılacağı dile getirildi.

Yeni tip Koronavirüs’ün (Kovid-19) yayılımıyla beraber yüz yüze eğitime ara verilerek başlatılan uzaktan eğitimde öğrenciler için ortaya çıkan tablet ihtiyacı Gaziantep Modeli ile çözüme kavuşturuldu. Buna göre Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Şahinbey Belediyesi’nin 20 bin, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 10 bin olmak üzere toplamda 60 bin tablet desteğiyle Pandemi sürecinde öğrencilerin eğitimdeki en önemli ihtiyacı karşılanmış oldu.
Yapılan yardımlarda bazı ailelerin verilen tabletleri sosyal medya üzerinden satışa çıkartıldığı bilgisine ulaşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü o aileleri tespit ederek haklarında işlem başlattı. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma Vakıfları üzerinden belirlenen ailelerin çocuklarına tablet yardımını sürdürüyor.

BAKANLIK YARDIMLARDAN DOLAYI GAZİANTEP’E TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Uzaktan eğitimde önemli bir işlevi yerine getirecek olan tabletlerin dağıtım töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde sizlerin katkısıyla çok büyük mesafeler alıyoruz. Gaziantep’te belediyelerin ortaya koyduğu hizmet çok ileri bir seviyede. Bunlar bütün ülkede yaygınlaşmasını istediğimiz çok özel çalışmalar. Bir salgın döneminde çok hızlı adımlar attık. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin salgında ilk olarak sağlıklı iletişim yönetebilmesi için birçok hazırlık yaptık. Çok güzel başarılar ortaya çıktı. Kurduğumuz EBA üzerinden canlı ders yapabilme ve gelişimlerini takip edebilme imkânlarını ortaya koyduk. Temel eğitimde fırsat adaleti çok kritik. Bu belirttiğimiz kanallarda derslere tekrarlanarak işleniyor. Soracağımız sorular televizyonda var. Türkiye olarak bununla yetinmeyip daha fazlasını isteyerek canlı derslerle EBA portalı çok önemli hale geliyor. Sizlerin destekleri canlı ders sayısı artıyor. Ama bazı imkanı kısık öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için de bugünkü faaliyetimizde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan 500 bin tablet kampanyasını aşacak şekilde yerel yönetimler, STK, ve iş dünyasının desteği ile sürdürüyoruz. Bunun bir millet ödevi olduğunu biliyoruz. Temin ettiğiniz 60 bin tableti teslim ettikten sonra çocuklara kavuşacak. Bunların internet paketi olduğu için erişim sıkıntısı yaşanmayacak. Bu çocuklarımızın mutluluğunu, gülümsemelerini, gözlerindeki parıltıyı hayal ettikçe çok daha mutlu oluyoruz ve sizlerle bu mutluluğu paylaşmak büyük bir memnuniyet veriyor” şeklinde konuşmuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin