YAMAÇTEPE'NİN İMAR GELİRİ ŞAHİNBEY'E TÜM SORUN VE SIKINTISI BÜYÜKŞEHİR'E

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yamaçtepe Bölgesinin imara açılmasıyla birlikte Şahinbey Belediyesinin parselasyon için aldığı bağış tutarının 1,5 milyar lira olduğunu dile getirdi.
YAMAÇTEPE'NİN İMAR GELİRİ ŞAHİNBEY'E TÜM SORUN VE SIKINTISI BÜYÜKŞEHİR'E

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın çalışanlarıyla buluşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, son günlerin tartışma konusu olan Yamaçtepe ile ilgili olarak önemli bir detaya dikkat çekti. Başkan Şahin, bölgede imar ve parselasyon adı altında ilçe belediyesine 1 millar 500 milyon lira tutaraında bağış yapıldığını belirtti. Bağışların ilçe belediyesine gittiği belirten Şahin, bölgenin alt ve üst yapısı için kendilerinin 850 milyon lira bütçe ayırmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

"BİR BÖLGEYİ İMARA AÇMAK ÇOK KOLAY"

Bir bölgeyi imara açmak en kolayı. Bunun yanı sıra büyükşehir, altyapı ve üstyapı çalışmalarını da üstlendi. Sizlere Şahinbey ilçesine bağlı Yamaçtepe Mahallesi’nin örneğini vereceğim" şeklinde sözlerine başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Biz Yamaçtepe’yi altyapı harcamaları için 250 milyon Türk lirası bir harcama söz konusuydu. Üstyapıda da bu rakam 600 milyondu. Yalnızca Yamaçtepe’ye harcanan bedeli görüyorsunuz. Biz üstyapı için 600 milyonu ödüyoruz" dedi.

"KAN KUSUP KIZILCIK ŞERBETİ İÇİYORUZ"

"Kan kusup kızılcık şerbeti içiyorum, sesimi çıkartmıyorum. Şehir zarar görmesin diyorum. Parselizasyon ve planlama ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olduğu için para da ilçeye gidiyor. Yamaçtepe sayesinde ilçenin alacağı para tutarı, 1,5 milyar Türk lirası dolaylarında. Bakkal hesabıyla sizlere söylüyorum" şeklinde sözlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sözlerine daha sonra şu şekilde devam etti;
"Büyükşehir olarak Yamaçtepe için altyapı ve üstyapı harcamaları için 850 milyon Türk lirası basıyoruz. İlçede buradan 2 katı para elde ediyor. Biz birlik olalım dedik. Vallahi başaramadık. Kardeş olalım, kapsayıcı olalım düşüncesiyle hareket ediyorum ama yeterli gelmiyor. Ben sizin vicdanınıza güvendiğim için size bu bilgiyi teslim ediyorum. Siz ne olduğunu anlıyorsunuz. Bana düşen şey, dış kaynak bulmak. Bütçeyi çoğaltmak. Şehri süper ligde devam ettirmek. Bunu sizlerin bilmeniz çok mühim. Bilin ki, bilgi borçlandırır."

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
10.01.2022

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin