“Tüm gençlerimize armağan olsun”

“Tüm gençlerimize armağan olsun”

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hayri Sucu öncülüğünde, Spordan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erhan Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor  bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hayri Sucu ise yaptığı açıklamada; “Gençlerimiz Ülkemizin dinamik, enerjik güçleridir. Onları önemsiyor ve güveniyoruz. Gençlerimizi geleceğe ne kadar donanımlı bir şekilde taşırsak Ülkemizin geleceği de o kadar güzel olacaktır” diye konuştu.

“COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLAMA İSTERDİK”

“Dünya’nın corona virüsüyle mücadele ettiği ortamda gönül isterdi ki gençlerimizle coşkulu bir şekilde kutlamak istediğimiz ama kutlayamadığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı Tüm gençlerimize armağan olsun” şeklinde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Spordan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erhan Şahin sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“19 Mayıs, esareti kabul etmeyen ve hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin ‘’ Ya İstiklal, ya ölüm” diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği varoluş mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda ilk adımın atıldığı şaha kalkışın başlangıcı, kararlılık, azim ve mücadele demektir. Samsun’da yakılan İstiklal meşalesi aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle zaferle taçlanmştır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin Kurtuluş Savaşı ruhuna sahip çıkmaları açısından son derece anlamlıdır.”

Şahin sözlerini şu şekilde sonlandırdı;

“Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin