Tüm acil çağrı merkezleri tek çatı altında toplanacak

Tüm acil çağrı merkezleri tek çatı altında toplanacak

Ülke genelinde koordine edilen ve Valilikler bünyesinde hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Çağrı Merkezleri ile 170 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 122 Alo AFAD, 177 Orman Yangın İhbar gibi acil çağrı hizmetlerinin tüm illerde tek bir numara ve tek bir merkez altında birleştirilmesi kararlaştırıldı. Uygulama yakın zamanda Gaziantep’te de başlayacak.


Konuya ilişkin olarak Şahinbey Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ülke genelinde Bakanlığımız tarafından koordine edilen ve Valilikler bünyesinde hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Çağrı Merkezleri ile 170 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 122 Alo AFAD, 177 Orman Yangın İhbar gibi acil çağrı hizmetlerinin tüm illerde tek bir numara ve tek bir merkez altında birleştirilmesi, acil çağrıların bu merkezlerden karşılanarak sevk ve koordine edilmesi hedeflenmektedir. 112 Acil Çağrı Merkezi'nin kurum kimliğini oluşturan temel grafik öğelerinin başında gelir. Kurumsal Logo hiçbir şekilde farklı olarak kullanılmamalıdır. 112 Acil Çağrı Merkezinin 53 ilimizde faaliyete geçtiği, 17 ilimizde ise donanım, kurulum ve test çalışmaları sürmekte olup sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun belirttiği, 2021 Haziran ayı sonuna kadar 81 ilimizde faaliyete geçmesi planlanan kurum için farkındalığın ve kurumsal kimliğin oluşturulması amacıyla resmi yazışmalarda, dış cephe tabelasında, web sitesi tasarımlarında ve sosyal medya uygulamalarında, üniformalarda, devreye alınan kurumların araçlarında yer alması gereken logo 112.gov.tr web adresinde yayınlanmıştır.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin