TOPLU ULAŞIMDA BÜYÜK DEVRİM!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kent içi toplu ulaşımda çığır aştı. Belediye 270 otobüsle kent içinde olduğu gibi 310 taşra noktaya da yolcu taşıyarak önemli bir başarıya imza attı.
TOPLU ULAŞIMDA BÜYÜK DEVRİM!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, Ulaşım Daire Başkanlığının öncülüğünde kent genelinde 2015 yılında 90 bin kişinin taşındığını bu rakamın bugün ise ay bazında 170 bine yükseldiğini anlattı. Cihan, özellikle taşra ilçeler ve mahallelere yönelik toplu ulaşım hizmetlerinde önemli bir noktaya geldiklerini dile getirdi.

“BÜNYEMİZDE YER ALAN 270 OTOBÜS İLE HİZMET EDİYORUZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi uhdesinde yer alan teknoloji harikası 270 otobüsün kent içi toplu ulaşımı kadar taşra ilçe ve mahallelerde de önemli bir hizmete katkı sağladığını anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Tramvay hizmetimiz sayesinde Gaziantepli vatandaşlarımız kent içi toplu taşıma hizmetinden son yıllarda önemli oranda faydalanmaya başladı. Bu hizmetimizin yanı sıra bünyemizde yer alan 270 otobüsümüz ile sadece kent merkezinde değil taşra ilçelerimiz ve mahallelerimize de toplu ulaşım hizmetini en iyi şekilde vermeye devam ediyoruz.”

“330 TAŞRA NOKTAYA ULAŞIM HİZMETİ VERİYORUZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bugün itibariyle 330 taşra noktada en iyi şekilde ulaşım hizmeti verdiğine dikkat çeken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Sadece kent merkezinde değil uzak nokta taşra ilçe ve mahallelerimize de teknoloji harikası otobüslerimiz ile hizmet veriyoruz. Gaziantepli vatandaşlarımız bu hizmetten dolayı oldukça memnunlar. Düşünün taşra mahallede yaşayan vatandaşımız son model klimalı otobüsü ile uzun süre seyahat edebiliyor. Mahallesinde kent merkezine, kent merkezinden mahallesine ucuz ve konforlu bir şekilde gidip gelebiliyor.”

GÜNDEM
Bülent Öner
8.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin