Toplu ulaşıma zam

Özel Halk Otobüsleri zam konusunda Gaziantep Büyükşehir belediyesine bağlı UKOME müdürlüğü tarafından anlaştığı ve toplu ulaşımda biniş ücretlerine yüzde 48 'lik bandında zam geldiğini açıkladı.
Toplu ulaşıma zam

ÜCRET TARİFESİ ŞU ŞEKİLDE BELİRLENDİ

İşte yapılan o açıklama ve zam miktarı:
Tam 4.TL 40, kuruş
Öğrenci 4 TL,
Serbest biniş desteği 2 TL,
Aktarma ücret tarifesi %50 olarak belirlendi. (Başpınar) tam 5 TL 25 kuruş, öğrenci 4 TL 80 kuruş olarak uygulandığı belirtildi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile tarife arasındaki 25 kuruşluk fark devam edecektir ifadeleri kullanıldı.
Gaziantep Umum Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Sofu Çolak şu ifadelere yer verdi. "Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı UKOME müdürlüğü ile yapmış olduğumuz toplantı neticesinde halk otobüslerimizin maliyetlerinin artması sonucunda bizlere  destekleme sözü verdiler buna göre  otobüs binişlerindeki tarifelerimizde yüzde 48'lik bir zam geldi. Öğrenci binişlerinde ise 1.TL 85 kuruşluk ödeneği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi karşılayacak" dedi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
12.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin