Sokakta kalanlara sıcak bir yuva

Sokakta kalanlara sıcak bir yuva

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kent genelinde sokakta kalan vatandaşlar tespit ettikten sonra bağlı Karagöz Caddesinde yer alan Akınalan Gençlik Merkezi’nde konaklamalarını sağlıyor. Belediye yetkilileri sokakta yaşayan vatandaşların barınma sorununun dışında diğer ihtiyaçlarını da gideriyor.

ZABITA EKİPLERİ SOĞUKTA KALAN VATANDAŞLARI ARIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, soğuk kış gününde sokakta kalan evsiz vatandaşlara sahip çıktı.  Kış ortasında zorda kalanları Akınalan Gençlik Merkezi’nde ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra isteyenleri ailelerine teslim ediyor.  Hayata geçirilen uygulama kapsamında polis ve zabıta ekiplerinin desteğiyle kimsesiz ve evi olmayanlar tespit edilerek, yerleştirilmeye başladı. Uygulama kapsamında ihbarları değerlendiren ekipler, ulaştıkları evsizleri merkeze yerleştiriyor.

EVSİZ VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUNLAR

Kentteki tüm evsizlere cevap verebilmek için hazırlıkların tamamlandığını aktaran Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, "Yurt genelinde olduğu gibi hava şartları Gaziantep'te de zorlu hale geldi. Bizler de bu duruma duyarsız kalamazdık. Soğuk havalarda kim olduğuna bakmaksızın sokakta kalan herkese kapımızı açtık” şeklinde görüş belirttiler. Uygulama kapsamında polis ekiplerinin ulaştığı iki kişinin yurda yerleştirildiğini vurgulayan yetkililer, “Evsizlerin her türlü ihtiyacını karşılamaya hazırız ama bu noktada vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Çevrelerindeki kimsesiz ve evsiz kişileri bize yönlendirmelerini istiyoruz. İsterlerse evsizleri yurdumuza kendileri getirsin, isterlerse durumu polis ve zabıta ekipleriyle paylaşsın. Bu bir insanlık görevi. Hep birlikte bu sorunu çözmeye çalışacağız” diye konuştular.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
19.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin