SEN NEYMİŞSİN ÇELİKTÜRK!

SEN NEYMİŞSİN ÇELİKTÜRK!

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında Gökhan Çeliktürk ismi tamamen silindi. Partili kamuoyunda önemli isimler Çeliktürk’ün kentte çok önemli görevlerde yer alan siyasetçi, yerel yönetici ve sanayici ile olan akrabalığı nedeniyle il başkanlığı görevini yapamayacağına dikkat çektiler.

Aylar önce görevden alınan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe yönetimlerinin yerine Nisan ayına kadar atama yapılmayacağı ifade ediliyor. İl başkanlığı için adı geçen İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün adı genel merkez tarafından silindi. Partili kamuoyu kentte birçok önemli görevde yer alan isimle Çeliktürk’ün akrabalık ilişkisinin bulunduğuna dikkat çektiler. Diğer yandan inşaat sahalarında yaşanan olumsuzluklarla ilgili olarak Çeliktürk’ün Şahinbey bölgesi dışında her hangi bir bölgeyle ilgili açıklama yapmaktan hep uzak durduğu iddia ediliyor.

ÇELİKTÜRK’ÜN ETKİLİ GÖREVLERDE YER ALAN AKRABALARI

Cumhuriyet Halk Partisi’nde etkin siyaset yapan çok sayıda isim İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün il başkanı atamasının gerçekleşmesi halinde şehirde etkin siyaset ve muhalefet anlayışını ortaya koyamayacağı görüşünde birleşti. Bu durumla ilgili olarak yine çok sayıda isim Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile görüşerek durum hakkında bilgi verdikleri öğrenildi. Partili kamuoyu etkin siyaset yapamadığı iddiasıyla görevden alınan İl Başkanı Hayri Sucu’nun yerine ataması yapılacak ismin kentte başarılı bir ismin göreve atanmasını istiyor.

NEDEN ŞAHİNBEY BÖLGESİNİN DIŞINA ÇIKAMADI?

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün kent genelinde usule uygun yapılmayan inşaat sahalarının tamamında ses vermediği bir tek Şahinbey bölgesinde usulsüz inşaatlarla ilgili olarak açıklamalara yer verdiği iddia ediliyor. Gaziantep’in sadece Şahinbey’den ibaret olmadığını savunan etkin partililer Çeliktürk’ün bu anlamda mevcut makamını işine geldiği gibi kullandığını iddia ettiler. Diğer yandan halen parti üyesi olmayan Çelktürk’ün siyasi arayış içerisinde olduğuna dikkat çeken bazı partililer, “Meslek odası başkanlığında son dönemi. Bu nedenle kendisine bir siyasi zemin arıyor. Çeliktürk daha önce Deva Partisi il başkanlığı kuruluşunda kendisine yer aradı bulamadı. Şimdi partimize yaklaşmak istiyor. Bizler anadan-babadan bu partiye hizmet eden kişiler olarak bu ve benzeri isimleri kesinlikle onay vermeyeceğiz” şeklinde görüş belirttiler.

ÇELİKTÜRK CHP İL BAŞKANLIĞINA GETİRİLİRSE NE OLUR?

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, Cumhuriyet Halk Partisi’nde il başkanı olması halinde parti tabanında büyük kaosun yaşanabileceği ifade ediliyor. Gaziantep’te son seçimlerde istediği başarıyı alamayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Çeliktürk’ün il başkanı olması halinde etkisiz bir muhalefet anlayışının daha da aşağıya düşürmüş olacak. Çeliktürk’ün il başkanlığına atanması halinde parti tabanından önemli isimlerin partiye küsebilecekleri dile getirildi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
18.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin