Okullara maske Meslek Lisesi’nden

Okullara maske Meslek Lisesi’nden

2 Mart’ta açılması planlanan okulların maske ihtiyacı Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından karşılandı. 4,5 milyon adet maske üretimi gerçekleştiren okul önemli bir başarıya imza attı.

TÜRK EĞİTİM-SEN ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ

Pandemi sürecinde başarılı çalışmalara imza atan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Özbey Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesini ziyaret ederek çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Yapılan ziyaretin ardından açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan şu ifadelere yer verdi;

“Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ürettiği 4 buçuk milyon adet maskenin Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından satın alınarak okullarda eğitimin ve yüz yüze sınavların ağırlıklı olarak başlayacağı 1 Mart 2021 tarihi öncesi Gaziantep'in tüm İlçelerine ve okullarına ulaştırdıklarını öğrendik. Yine Gaziantep Valiliğince okullar için Temmuz 2021 tarihine kadar yetecek dezenfaktan, sıvı sabun ve yüzey temizleyici sıvı alımı yapıldığı ve Gaziantep'in tüm İlçe ve okullarına gönderildiğini öğrendik. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ise okulların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için araç gereç ve ekipman alarak okullara gönderdiğini öğrendik. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitim almaları için, eğitim çalışanlarının ve okul ortamın sağlığını korumak için gerekli malzemeleri okullara sağlayan  herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Gaziantep Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize ve Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi müdürümüze, okulun öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Meslek liselerinin memleket meselesi olduğunu ve meslek liselerinin salgın döneminde neler yapabileceğini ortaya koydular. Meslek Liselerinin milletimizin ümidi olduğunu ispatladılar. Başarılarından dolayı müdürümüzü ve okuldaki tüm eğitim çalışanlarını kutluyoruz. Okul müdürümüz Sayın Hasan Hüseyin Özbey'e ziyaretleri için ayrıca teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin