Minik yüreklerden dev gösteri

Minik yüreklerden dev gösteri

Gaziantep Minik Yıldızlar Kreş, Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü öğrencilerinin “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Etkinliği” muhteşem gösterilere sahne oldu. Yüzlerce velinin ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte minikler yaptıkları gösterilerle büyüledi. Veliler tarafından tam not alan gösteriler uzun süre ayakta alkışlandı. Tören sonunda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Mezuniyet töreni ve yılsonu etkinliğinde 2-6 yaş arasındaki kreş öğrencileri tarafından sunulan folklor, koro, dans gösterileri yer aldı. Öğrenciler uzun süredir hazırladıkları gösterileri alkışlar eşliğinde sundular. Özel kostümleri ve başarılı sunumlarıyla minikler, aileleri ve öğretmenlerine anılardan silinmeyecek bir gün yaşattı.

VATAN VE BAYRAK SEVGİSİ AŞILIYORUZ

Minik Yıldızlar Akademisi Kreş, Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü 2018 - 2019 yıl sonu gösterisi her yıl olduğu gibi bu yılda çok renkli geçti. 10’uncusu düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  Gaziantep Minik Yıldızlar Kreş, Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü Müdürü Gamze Talan, yılsonu etkinliği için Minik Yıldızlar Ailesi olarak aylarca emek verdiklerini söyledi. Talan, “Çocuklarımıza Atatürk, Millet, Vatan ve Bayrak sevgisini kazandırmayı taşıyan kurumumuz her fırsattan faydalanarak onların milli manevi, ahlaki bağımlılığını gelişmesine yardımcı olmayı amaç edindik” dedi.

DÜNYANIN EN GÜZEL VE EN DEĞERLİ VARLIKLARI

Geleneksel yılsonu etkinliklerinin açılış konuşmasını Minikyıldızlar Kreş ve Çocuk Kulübü Kurum Müdüresi Gamze Talan yaptı.  Talan, “Kurumumuzda sevgi ve disiplin ilklerini benimseyerek oyun temelli öğretme metotlarımızla güler yüzlü, sabırlı yaklaşım tarzımızla onları geleceğe hazırlamaktayız.   Dünyanın en güzel ve en değerli varlıkları olan evlatlarımızı sizler sevgiyle donatmayı hedeflerken, bizlerde onlara bu sevgiyi tamamlayacak ve hayata hazırlayacak eğitimin temelini vermek için gayret gösteriyoruz. Nitekim çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları 0–6 yaş dönemidir. Böylesine önemli bir dönemde yavrularınızı bizlere güvenerek teslim etmeniz bizim için gurur verici olup, bu vebali yerine getirmek için gayretle çalıştığımıza emin olmanızı diliyorum” ifadelerini kulandı. 

FOLKLOR, KORO, DANS GÖSTERİLERİ YER ALDI

Mezuniyet töreni ve yılsonu etkinliğinde 2-6 yaş arasındaki kreş öğrencileri tarafından sunulan folklor, koro, dans gösterileri yer aldı. Öğrenciler uzun süredir hazırladıkları gösterileri alkışlar eşliğinde sundular. Özel kostümleri ve başarılı sunumlarıyla minikler, aileleri ve öğretmenlerine anılardan silinmeyecek bir gün yaşattı.

ÖĞREMENLER YOĞUN EMEK VERDİ

Açılış konuşmasının ardından Özel Minik Yıldızlar Akademisi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, öğrencileri yıl sonu etkinliği için hazırladıkları gösterilerini sundular. Miniklerin gösterileri veliler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Sınıf öğretmenlerinin özel çabaları ve yoğun emekleri karşılığında hazırlanan gösteriler veliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.  Koro, dans gösterilerinin yer aldığı etkinlik folklor gösterisiyle son buldu.  Gösteri sonrası veliler öğretmenlerin yanına giderek yapılan etkinlikteki emeklerinden dolayı teşekkür etti. Tören sonunda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.  Mezun olan öğrenciler mezuniyet belgelerini alarak kep attılar.

GÜNDEM
Haber Merkezi
19.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin