Merdiven altı işletmenin destekçisi meclis üyeleri

Merdiven altı işletmenin destekçisi meclis üyeleri

Oğuzeli Belediyesi tarafından ilçede “gıda üretim belgesi” alınmadan hizmete açılan Nar İşlem Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Sait Kılıç, usulsüz bir şekilde çalışmalarını sürdüren Nar İşleme Merkezini haberimiz üzerine meclis üyeleriyle gezerek şov yaptı. Meclis üyeleri bu geziyle birlikte rezalete ortak oldular.

OĞUZELİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MERDİVEN
ALTI İŞLETMEDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Oğuzeli Belediyesinin bir süre önce hizmete açtığı Nar İşleme Merkezinin üretim izin belgesi almadan çalışmaları başlattığı Hakimiyet Gazetesinin araştırmaları sonucunda ortaya çıkmıştı. Üretim izin belgesi alınmadan hizmete giren Nar İşleme Merkezi’nde incelemelerde bulunan Oğuzeli Belediye Meclisi üyeleri merkezin ilçeye önemli bir katkı sağlayacağı görüşünde. Düzenlenen geziye Oğuzeli Belediye Meclisinin Cumhuriyet Halk Partili üyeleri de katıldı. Muhalefet temsilcileri yasal prosedürleri tamamlanmayan bir merkezde düzenlenen geziye katılarak rezalete ortak olmuş oldular. 

YAŞANAN BU DURUM SKANDAL OLARAK NİTELENDİRİLMİŞTİ

Bir kamu kurumunun ortaya koyduğu bu tavır skandal olarak nitelendiriliyor. Gıda Mühendisleri Odası Gaziantep İl Temsilcisi Onur Aydın, “Tarım Orman ilçe müdürlükleri kayıtları incelendiğinde söz konusu tesisin işletme kaydının yani Tarım Orman Bakanlığı nezdinde üretim izin belgesi sürecinin henüz tamamlanmadığı, mevcut durumda üretim gerçekleştirmesinin yasalara ve insan sağlığına aykırı olduğu anlaşılmaktadır” şeklinde değerlendirmelerde bulunmuştu.
HABER//SABİHA NİGAR KOCAMAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin