KURBANLIK ‘HAYAL’ GİBİ

KURBANLIK ‘HAYAL’ GİBİ

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık fiyatları daha şimdiden cep yakmaya başladı. Küçükbaş kurbanlığın kilosu dün 16 lira 50 kuruşu görürken, büyük baş kurbanlığın kilo fiyatı ise 17 lirayı gördü. Bayrama sayılı günler kalasıya vatandaşlar kurbanlık derdine düşerken bu yıl geçtiğimiz yıla oranla fiyat artışından kaynaklı olarak kurban kesiminde düşüş yaşanması bekleniliyor.

FİYATLARINDAN ARTMASINDAN KORKULUYOR

Bayrama sayılı günler kala kurbanlık fiyatlarının halen yüksek olması bu yıl kesimde düşüş yaşanabilir mi sorularını akıllara düşürdü. Vatandaşlar küçük ve büyük baş kurbanlığın artan fiyatı karşısında bu yıl satıcıların elinde kalabileceği uyarılarında bulunurken, “Küçükbaş kurbanlığın kilo fiyatı bugün 16 lira olursa bu rakamın bayrama sayılı günler kalasıya daha da artması anlamına geliyor. Fiyatlarda yaşanan artış karşısında nasıl kurban keselim? Bu yıl kurbanlık fiyatlarında gerekli dengelerin korunması için yetkililerin bir an önce hamle yapması gerekiyor” diye konuştular.

BİR KOYUNUN FİYATI BİN LİRAYI BULABİLİR

Bu yıl 1-2-3-4 Eylül tarihlerine denk gelecek olan kurban bayramının üzerine kurbanlık fiyatlarının ne olacağı konuşuluyor. Kurbanlık satıcıları bu yıl kurbanlık fiyatlarının artacağının özellikle vurgusunu yaparak, “İnsanlar yetiştirdikleri hayvanları kurbanda pahalı olacak diye şimdi satmıyor. Fiyatlar yükselecek. Fiyatlar kurbanda cep yakacak. Eğer dışarıdan hayvan bulup kurban zamanı getirmezse fiyatlar artacak. Küçükbaş kurbanlıklar bu yıl 1000 liranın üzerine kesin çıkar, kesinlikle altında bulunmaz. Şu anda bile küçükbaş hayvanlar 750-800 liraya mal oluyor. Büyükbaş kurbanlıklar ise 18 bin liraya kadar çıkabilir” şeklinde konuştular.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
15.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin