KURALLARA UYMAMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ!

Koronavirüse karşı tüm uyarılara rağmen bildiğinden geri atmayan Gaziantepliler tedbirsiz davranmayı sürdürüyor.
KURALLARA UYMAMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere yetkili tüm kurumlar vatandaşlara yönelik uyarılarını sürdürüyor. Uyarılar kapsamında maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşların tedbirli davranmalarını isteyen Gaziantep Valisi Davut Gül, uyarılara rağmen vatandaşların tedbirlere uymamasının yanlış olduğuna dikkat çekti. Artan vaka sayıları karşısında vatandaşların halen kural tanımadan yaşamlarını sürdürmeleri karşısında yetkililer neredeyse çaresiz durumda.

GAZİANTEP POLİSİ BİR GÜNDE
3 BİN 723 KİŞİYE CEZA YAZDI

Gaziantep'te, polisin yaptığı denetimlerde maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği saptanan 3 bin 723 kişiye ceza kesildi. İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, koronoavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi. Dün yapılan denetimlerde de tedbirler kapsamında 3 bin 723 kişinin sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettiği belirlendi. Polis ekipleri tarafından kuralları ihlal edenlere idari para cezası kesildi. Denetimleri sırasında kontrol edilen 408 iş yerinden biri hakkında da tedbirlere aykırı hareket ettiği gerekçesiyle yasal işlem yapıldı.

“KURALLARA UYMUYORUZ”

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz" dedi. Gül'ün uyardığı kentte, birçok kişinin sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı görüldü. Öte yandan bazı vatandaşlar ise sosyal mesafe kuralına uymayan ve maskelerini doğru takmayanlara tepki gösterdi. Gaziantep Valisi Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, vaka sayısındaki artışın tehlikeli boyuta ulaştığını vurguladı. Vali Gül açıklamasında, "Kıymetli hemşehrilerim, şehrimizdeki vaka artışı karşısında bireysel tedbirleri artırmalıyız. Yasaklama önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor. Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz. Gaziantep'te taziye ve asker uğurlama törenleri kesinlikle yasaktır. Askere gidecek gençlere sadece birinci derece akrabaları terminalde eşlik edebilirler. Konvoy yapıp korna çalan araçlar kent güvenlik sisteminde tespit edilmektedir" dedi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
17.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin