Kent Konseyi’nde Çalışma Gurupları belirlendi

Kent Konseyi’nde Çalışma Gurupları belirlendi

Gaziantep Kent Konseyi Meclis ve Çalışma Gruplarının oluşturulmasının ardından çalışmalarına başladı. Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, 19 Çalışma Gurubunun belirlendiğini ve çalışmaların başladığını duyurdu.

Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekteri Av. Aybüken Yıldırım, “27 Eylül 2019 tarihinde yapılan Genel Kurulda Dr.Samet Bayrak’ın Kent Konseyi Başkanı seçilmesinden sonra kısa bir süre içerisinde 24.10.2019 tarihinde “Millet Bahçesi ve Gaziantep’in Hava Ulaşımı” ile 18.12.2019 tarihinde “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100.Yıl Hazırlıkları” gündemli olmak üzere iki Genel Kurul yaptı” diye konuştu.

Kent Konseyinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bu arada, yapılanmasını da tamamlayan Kent Konseyinde meclis ve birçok çalışma grupları oluşturuldu. Her meclis ve çalışma grubuna başkan, başkan yardımcısı ve genel sekreter ve genel kurul temsilcisi seçildi. Gruplarda yer alacak isimler de tek tek belirlendi. Ayrıca, meclis ve çalışma gruplarında alt komisyonlar oluşturuldu. Dr. Samet Bayrak’ın başkanlığında toplanan konsey üyeleri, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Engelliler Meclisi, Çocuk Meclisi olmak üzere 4 meclis ve Uluslararası İlişkiler, Afet ve Kriz Çalışma Grubu, Aile, Çevre, Eğitim, Esnaf, Gaziler ve Şehit Aileleri, Göç ve Sığınmacılar, Hemşehri Dernekleri, İmar, Altyapı, Enerji ve Ulaşım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mahalle ve Muhtarlar, Sağlık, Sanayi ve Ticaret, Spor, Tarım, Gıda ve Hayvancılık, Trafik, Turizm ve Tanıtım, Tarih, Kültür ve Sanat olmak üzere oluşturulan 19 Çalışma Grubunda grup başkan ve yönetimleri belirlendi. Kentin her türlü sorunlarına farklı çözüm önerileri süren bir kuruluş niteliğinde çalışan Kent Konseyi, meclis ve gruplar belirlenen alanlara özel çalışmalar yürütecek ve kenti ilgilendiren konulardaki önerilerini raporlar halinde üst kurullara sunacak. Hazırlanan raporlar ve yapılacak çalışmalar ile sektörel alanda temsilciler belirleyip sonuca gitmeyi hedeflemektedir.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
21.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin