KATİLLER BULUNSUN!

KATİLLER BULUNSUN!

Türkiye hafta sonu Gaziantep’i konuştu. Atatürk Bulvarında caddeye bırakılan zehirli yiyeceği yiyerek can veren onlarca kedi hayvan severleri ayağa kaldırdı. Gaziantep Valisi Davut Gül’ün emriyle polis harekete geçti. Polis işyeri güvenli kameralarından kedilerin ölümüne sebep olan kişi veya kişileri arıyor.

KATLİAM GİBİ!..

Şahinbey İlçesi Atatürk Bulvarı üzerinde ölü kediler bulundu. Mahallenin çeşitli bölgelerinde zehirlenerek öldüğü tespit edilen onlarca Büyükşehir Belediyesi Ekipleri topladı. Kedilerin ölümüne sebep olan cani veya canilerin bulunması için emniyet birimleri çalışma başlattı. Atatürk Bulvarı’nda bulunan kaldırımlarda, otobüs duraklarında ve boş dükkanların bahçelerinde ölü kediler bulundu. Zehirlenerek öldüğü tespit edilen yaklaşık onlarca için hayvan severler harekete geçti. Bulvar üzerindeki dükkanların beslediği kedilerin gece yarısı öldüğünü belirten çevre esnafı, “Gece yarısı dükkanımı kapatmadan önce beslediğimiz kedinin bir anda yere yığıldığını gördüm. Civarda başka kedilerin de bu şekilde öldüğünü görünce zehirlendiğinden şüphe ettik. Belediyeye haber verdik” dedi.

CANİLERE ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Dairesi ekipleri, duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine geldi. Ekipler ilk olarak yaralı buluna kediye müdahale etti, ardından canice katledilen kedileri teker teker topladı. Vatandaşlar ekiplere hızlı müdahalelerinden dolayı teşekkür ederken, onlarca kediyi katleden canilere ise ateş püskürdü.

VALİ GÜL VE EMNİYET MÜDÜRÜ ZEYBEK’E ÇAĞRI YAPTILAR

Hayvan severler, Atatürk Bulvarı üzerinden Ordu Caddesi ve Üniversite Bulvarı’na kadar olan güzergah üzerinde kedilerin zehirlendiğini belirtti. Yasaların sokak hayvanlarını korumada yetersiz kaldığını belirten hayvan severler, emniyet birimlerinin konuyla ilgilenmesi için Vali Davut Gül ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’e çağrıda bulundu. Gaziantep Valisi Davut Gül, sorumluların bir an önce bulunması için çalışma başlatıldığını dile getirdi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
25.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin