İTTİFAK SAVAŞI

Gaziantep’te 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasetin nabzı iyiden iyiye yükseliyor. Cumhur ve Millet ittifakının bileşenleri aday belirleme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor
İTTİFAK SAVAŞI

Yaklaşan yerel seçimlerin öncesinde yerel siyasette şu ana kadar sadece Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Fatma Şahin'in ismini açıkladı. Diğer yandan MHP’nin Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesine aday çıkartıp çıkartmayacağı merak konusu olurken, Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı henüz belli değil. İyi Parti’nin belirleyeceği Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına en yakın isim olan Bekir Öztekin’in Ankara’da temaslarını sürdürdüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor.

EN RAHAT AK PARTİ GİBİ GÖRÜNÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak Fatma Şahin’i yeniden gösteren Ak Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının son MYK toplantısında belirlendiği iddia edildi. İlçe belediye başkan adaylarının birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Mevcut belediye başkanlarıyla yeni dönemde de önemli ölçüde devam etmesi beklenilen Ak Parti’de il ve ilçe teşkilatlarının yerel seçimlere dönük çalışmaları ise aralıksız bir şekilde sürüyor.

MHP BÜYÜKŞEHİR’DE ADAY ÇIKARTACAK MI?

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi için başkan adayı çıkartıp çıkartmayacağı konusunda henüz net bir bilgi yok ama siyasi kulislere göre MHP Gaziantep’te ittifak doğrultusunda Ak Parti adayı Fatma Şahin’e destek verecek. MHP bu desteği karşısında ise hangi ilçelerde aday gösterecek henüz net bir karar verilmiş değil. MHP Genel Merkezi Gaziantep’te merkez ilçelerden en az 2 tanesini istiyor.

CHP-İYİ PARTİ (MİLLET) İTTİFAKI ADAY KONUSUNDA ÇALIŞIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi ittifak çerçevesinde Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkartmama kararı aldı. İyi Parti Gaziantep il başkanlığı Büyükşehir adayını belirlemeye yönelik çalışmalarını sürdürürken parti genel merkezi ise farklı bir çalışma sürdürüyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak Bekir Öztekin ile görüşme gerçekleştirdiği yine siyasi kulislere yansıyan bir diğer konu oldu.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin