“İsrail’in kuyruğu acıdı”

“İsrail’in kuyruğu acıdı”

Kapatılan Gaziantep İl Genel Meclisinin son Başkanı Menderes Karaduman, Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeyinde terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü operasyonların başta İsrail olmak üzere emperyalist ülkelerin kuyruklarını acıttığını söyledi. Terör örgütlerinin emperyalist ülkelerin maşası olduğunu anlatan Karaduman, “Bin yıldır Kürtlerle kardeşiz. Bu kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ PANİKTELER”

“Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeyinde terör örgütlerine yönelik başlattığı terör operasyonları İsrail’in kuyruğunu acıttı. Çünkü bu bölgede yer alan terör örgütlerinin tamamı vekalet savaşı sürdürüyor” şeklinde konuşan İl Genel Meclisinin son Başkanı Menderes Karaduman sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Bu terör örgütleri hiçbir zaman bu bölgede bir terör devleti kuramaz. Bunlar sadece emperyalist ülkelerin kuklası olur, onlara taşeronluk yaparlar. Terör örgütü PYD’nin bugüne kadar çalışmadığı bir devlet kalmadı. Tabir burada insanların ölmesine neden olan bu örgüt insanlık suçu işledi. Kadın ve çocuklara eziyet ettiler. Çocukları silahaltına almaya çalışarak onları kullanmaya kalktılar. Bu bölgede terör örgütlerine verilen değer aslında Türkiye’nin rahat olmaması ve ileriye doğru adım atmamasının işaretidir. Ülkemize yönelik bugün ortaya çıkan tüm kınamalar bizlerin güçlenmesini istemeyenlerin ortaya koydukları tavırdan kaynaklı.”

“TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İLE KÜRT KARDEŞLERİMİZİ AYNI
ZEMİNDE DEĞERLENDİRMEK DOĞRU DEĞİL”

“Terör örgütü PKK ile Kürt kardeşlerimizi aynı zeminde değerlendirme almak doğru değil. İşte emperyalist ülkeler bizi kardeşlerimizle karşı karşıya getirebilmek için ellerinden gelen her türlü kötülüğü yapıyorlar” diye konuşan Karaduman sözlerine daha sonra şu şekilde devam etti;

“Ülke olarak aynı bayrak altında birlikte yaşadığımız kardeşlerimizle bugün Batılı ülkeler aramızı açmaya çalışıyorlar. Siyonistler başta olmak üzere Batılı ülkeler Kürt kardeşlerimizle aramızı bozmaya çalışıyorlar. Bizim Kürt kardeşlerimizle bin yıllık kardeşliğimizi bozamadılar. Ülkemizde yaşayan her bir vatandaşımız şu an terör örgütlerinin oyunlarına gelmeyecek. Terör örgütleri bölgemizde çok kan akıttı, çok can yaktı. Bizler artık bir ve birlik içerisinde bu oyunların bozulması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin