Instagram yepyeni özelliklerle güncellendi!

Instagram yepyeni özelliklerle güncellendi!

Bugün sunulan Instagram güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Güncellemede Boomerang modu ve hikayeler için etiketleme gibi önemli değişiklikler var.

Sosyal medya uygulamalarında rekabet kızışıyor. Bu alanın en güçlü isimlerinden Instagram da güncellemeler ile servise yeni özellikler katmaya devam ediyor. Uygulamaya bugün kapsamlı bir güncelleme sunuldu!

Boomerang modu artık uygulama içinde!

Bir sürü fotoğraf çekip birleştirerek kısa bir GIF video oluşturan ve bunu tekrarlayan yeni Boomerang modu, aslında tahmin edebileceğiniz üzere ayrı bir uygulama olarak kullanıcılar tarafından indirilip kullanılabiliyordu. Instagram ekibi, yeni güncelleme ile birlikte bu modu, uygulamaya dahil etme kararı almış.

Artık Instagram'ı açıp sağa sürüklediğinizde Boomerang moduna geçerek kısa GIF videolar oluşturup hikayenizde paylaşabileceksiniz. Boomerang'ları gönderi olarak paylaşmak için şimdilik harici programı kullanmaya devam etmeniz gerekecek gibi gözüküyor.

Hikayeler için etiketleme

Artık birlikte fotoğraf veya video çekindiğiniz veya hikayelerinizden haberdar etmek istediğiniz kişileri hikayelerinizin içerisine etiketleyebileceksiniz. Etiketlediğiniz kişilere bildirim gidecek ve hikayeniz yayında olduğu süre boyunca hikayenize ulaşabilecek. 

Güzel bir arayüzle harmanlanan etiketleme fonksiyonunda, @ işareti koyduğunuz andan itibaren arkadaşlarınız veya tanıdığınız kişilerin ön izlemeleri ekranın aşağısında yer alacak. 

KAYNAK:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
Haber Merkezi
11.11.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin