GAZİANTEP KIZARDI!

Koronavirüs haritasında Gaziantep uzun sürenin ardından yeniden kızarmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere yerel yetkililer artan vaka noktasında uyarılarını sürdürüyorlar.
GAZİANTEP KIZARDI!

Koronavirüs salgını karşısında vaka sayısının düşüşe geçtiği Gaziantep’te yeniden kırmızı alarm verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın riskli iller arasında gösterdiği Gaziantep’te Vali Davut Gül başta olmak üzere tüm yerel yöneticiler vatandaşlara yönelik uyarılarını artırdılar. Vaka sayısının artış gösterdiği Gaziantep’te vatandaşların önemli bölümü kurallara uymamakta diretiyorlar.

BAKAN AÇIKLADI YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hem de Gaziantep Valisi Davut Gül, salgınla ilgili iç açıcı açıklamalarda bulunmuyorlar. İki isim de Gaziantep'te vakaların yeniden yükseldiğine dair açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada en büyük riski taşıyan 7 ili açıkladı. Koca, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın'ın koronavirüste en riskli iller olduğunu duyurdu. Bakan Koca, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın toplantılarında salgınla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdiklerini belirtti. Koca, “İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL SAHA ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLMESİNİ İSTEDİ

Gaziantep Valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vaka sayılarının yüksek olduğunu belirtti. Gül, vatandaşlara zorunlu olmadıkça iki kişi bile bir araya gelmesin lütfen" diyerek uyarıda bulundu. Vali Gül, bir başka mesajında ise "Özellikle ev gezmelerinde hasta olanların oranı çok yüksek" açıklamasını yaptı.

İŞTE KARŞILAŞTIRMALI GAZİANTEP HARİTASI

19 Ağustos Gaziantep koronavirüs haritasına göre kentimizde vaka sayıları oldukça yüksek görünse de bu tablo 13 Eylül'de olumlu yönde değişti. 13 Eylül ve 4 Ekim haritaları Gaziantep'te vakaların azaldığını gösteriyor; fakat bugün yani 23 Ekim haritası kentimizde vakaların yeniden yükselişe geçtiğini gözler önüne seriyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
27.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin