GAZİANTEP ENERJİSİZ KALDI!

Gaziantep’te kar yağışıyla birlikte çok sayıda bölgede elektrik kesintisi uygulandı. Gece saatlerinden itibaren yaşanan arızalardan dolayı elektrik kesintisi olduğu açıklandı.
GAZİANTEP ENERJİSİZ KALDI!

Gaziantep’te kar yağışıyla birlikte kentin önemli bölümünden elektrik kesintisi yaşandı. Enerji nakil hatlarında yaşanan sorunlar nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle on binlerce vatandaş soğukta kaldı. Saatlerce yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle kentin önemli bölümünde iş kaybı yaşandı. Saatler süren elektrik kesintisinden dolayı enerji dağıtım şirketine tepkiler yağdı.

KENTTE ELEKTİRK KESİNTİLERİ ARTTI

Gaziantep’in birçok mahallesinde meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar sık sık ve uzun süreli elektrik kesintisi olmasından şikayetçi. Kar yağışıyla birlikte başlayan elektrik kesintileri nedeniyle kent genelinde enerji dağıtım şirketine vatandaşlardan tepki yağdı. Bazı bölgelerde enerji nakil hatlarında yaşanan kopmalar nedeniyle önemli sorunlar yaşandı. Enerji dağıtım şirketinden yapılan açıklamada; merkeze bağlı Şehitkâmil ve Şahinbey ilçelerinin bir bölümü ile Nizip, İslahiye, Oğuzeli ve Araban ilçelerinin bazı bölgelerine kısmi olarak enerji verilemediği bildirildi.

BU AÇIKLAMA GAZİANTEP’İ TATMİN ETMEDİ

“Kesintiden etkilenen müşterilerimize en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmektedir” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep ilimizde dün akşam saatlerinde başlayan ve şiddetini artıran yoğun kar yağışı sebebiyle Merkeze bağlı Şehitkâmil ve Şahinbey ilçelerinin bir bölümü ile Nizip, İslahiye, Oğuzeli ve Araban ilçelerinin bazı bölgelerine kısmi olarak enerji verilememektedir. Elektrik kesintisinde, yoğun kar yağışı ile buzlanmanın enerji nakil hatlarına verdiği zarara ek olarak, kar yükü nedeniyle hatların üzerine devrilen ağaçlar etkili olmaktadır” şeklinde yapılan açıklamada arızaların kısa sürede giderilmeye çalışıldığı anlatıldı. Bu açıklamalara rağmen Gaziantepliler uzun süren elektrik kesintilerinin bir daha yaşanmamasını istediler.

ENERJİ DAĞITIM ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Kar yağışıyla birlikte yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin açıklama yapan enerji dağıtım şirketi kesintilerin yağışlardan kaynaklandığına dikkat çekti. Şirket ekiplerinin arızaları kısa sürede gidermeye yönelik çalışmaları tamamladığına dikkat çeken yetkililer, Şahinbey ilçesinde Yukarıbayır, 60 yıl, 75 Yıl ,Alleben, Bahçelievler, Beyazla,r Cumhuriyet,Dumlupınar, Esentepe, Gümüştekin, Güneş, Hoşgör, İstiklal, Konak, Kavaklık, kolejtepe, Mimar Sinan, Savcılı, Sultan Selim, Turan Emeksiz, Ulaş, Yeditepe, Yeşilevler mahalleleri, Şehitkamil ilçesinde ise 15 Temmuz, Atatürk, Güvenevler, Batıkent , Emek Mahallesi,  Güvenevler, İncilipınar, Kocatepe, Mücahitler, Osmangazi, Pancarlı, Sarıgüllük, Yaprak mahallelerinde kesintilerin yaşandığını duyurdu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
19.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin