GASKİ ASLİ İŞİNE DÖNDÜ!

GASKİ’nin alt yapı çalışması gecikince Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan yol açma çalışmalarında asfalt bir türlü yapılamamıştı. Geciken çalışmaların sıkıntısını ise aylardır vatandaş çekiyordu.
GASKİ ASLİ İŞİNE DÖNDÜ!

Şahinbey Belediyesi tarafından İnönü Caddesi'ne alternatif olarak açılan 40 metre genişliğindeki yapım çalışmaları alt yapı çalışmalarının tamamlanmamasından dolayı yarıda kalmıştı. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü yeni açılacak olan yolda alt yapı çalışmalarına başladı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolun asfaltlanacağı ve hizmete gireceği dile getirildi.

ALT YAPI TAMAMLANMADIĞI İÇİN YOL HİZMETE GİREMEDİ

Eski Garajlar olarak bilinen bölgede ilçe belediyesi tarafından uzun süredir devam eden yol açma çalışmaları alt yapı çalışmalarının yapılamaması nedeniyle uzadı. Uzayan çalışmalar vatandaşlar başta olmak üzere o bölgeyi güzergah olarak kullanan araç sürücülerini canından bezdirdi. Aylardır toza-dumana bürünen bölgede nihayet Gaziantep Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü alt yapı çalışmalarına başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni açılan yolun asfaltı yapılarak hizmete girecek. Hizmete girecek olan bu yolla birlikte İnönü Caddesinin araç yoğunluğu önemli oranda giderilmiş olacak.

İLÇE BELEDİYESİ ALT YAPI ÇALIŞMALARININ TAMAMLANMASINI BEKLİYOR

İlçe belediyesinden daha önceden yapılan açıklamalarda yolun önemli oranda tamamlandığı dile getirilmişti. İnönü caddesine alternatif yol çalışmasının büyük bölümünün tamamlandığını belirterek, “Burada daha önce tamirci esnafımız vardı. Onlara Şahinbey Sanayi sitesini yaptık ve oraya taşıdık. Boşalan alanda kentsel dönüşüm çalışması yaparak, Hoşgör Meydanı'ndan Özdemirbey Caddesi'ne bağlanan İnönü Caddesine alternatif 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açıyoruz. Bu çalışma çerçevesinde kamulaştırmada yüzde 99'dayız. Yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak Fındıklı Oteli'nin binasının yıkımını gerçekleştirdik. Bu binada bir dokunuşla yıkıldı. Bunlar depreme dayanıksız çarpık binalar. Böylelikle kentsel dönüşümle çarpık binaları ortadan kaldırıp, şehir merkezinde sıkışan trafiğe çözüm olacak alternatif yeni bulvarlar açıyoruz. Yeni caddemiz, vatandaşımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verilmişti.

GÜNDEM
Bülent Öner
23.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin