FIRINLARA KAPATMA CEZASI!

Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri kapsamında hijyen kurallarına uymadıkları belirlenen onlarca pide fırını kapatıldı.
FIRINLARA KAPATMA CEZASI!

Gaziantep Valiliği öncülüğünde gıda ürünlerinde denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdüren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü zabıta ekipleriyle birlikte düzenledikleri uygulamalarsa 21 pide fırınını kapattı. Ekipler ayrıca 2 francala fırınını kapatırken, kent genelinde lokanta türü yerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

“HİJYENE UYMAYANA GEREKLİ CEZA UYGULANACAK”

Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, zabıta ekipleriyle birlikte son günlerde gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde 21 pide fırınının hijyen kurallarına uymadığı gerekçesiyle kapatıldığını belirtti. 94 kişilik ekiple birlikte saha çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çeken Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“İlimiz genelinde koronavirüse karşı alınan tedbirleri uygulama noktasında denetimleri aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Müdürlük olarak zabıta müdürlükleriyle birlikte ortak sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında denetime tabi tutulan 21 pide fırını hijyen kurallarına uymadıkları gerekçesiyle kapatıldı. Diğer yandan 2 francal fırını kapatıldı. Kent genelinde lokantalar başta olmak üzere marketlerde de denetimlerimiz sürüyor. Alınan tedbirlere uymayan kim olursa olsun gözünün yaşına bakılmayacak. Bu konuda Gaziantep Valimizin öncülüğünde çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz.”

DİNLENME TESİSLERİNDE YOĞUN DENETİM BAŞLATILDI

Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, açıklamasını daha sonra şu şekilde sürdürdü;
“Kentin Doğu ve Batı çıkışlarında ve il sınırları içerisinde yer alan dinlenme tesislerinde de ekiplerimizin denetimleri aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Bu süreçte gıda konusunda kim yanlış yaparsa gereğini yapacağız. Halkımızın bu süreçte sağlıklı beslenmeleri adına atılan bu adımların artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz. Hiçbir şey halkımızın sağlığından daha önemli olamaz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
31.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin