ESKİ GÜNLERE DÖNDÜREN ŞEKER

ESKİ GÜNLERE DÖNDÜREN ŞEKER

Gaziantep'te horozlu şeker geleneğini devam ediyor. Eski Bedesten'de horozlu şeker geleneğini sürdüren esnaf Cuma Yalçın vatandaşı horozlu şeker yemeye davet ederek, "Gel vatandaş. Horozlu şekere gel ve çocukluğuna dön" dedi.

EN FAZLA TALEP SURİYELİLERDEN

Horozlu şekerlere en fazla talebin Suriyelilerden olduğunu söyleyen esnaf Cuma Yalçın, "Horozlu şekerlere Suriyelilerden daha fazla talep var. Yaşlı bir müşterim var Türkiyeli. Üç torunu var. Hafta içi her gün eve giderken üç tane horozlu şeker mutlaka götürür torunlarına. Ama en fazla talep Suriyelilerden. Acaba horozlu şeker geleneği Suriye'de devam mı ediyor?" diye konuştu.

ŞEKERLERİ GAZİANTEPLİ FİRMA YAPIYOR

Şekerleri Gaziantepli bir firmanın yaptığının altını çizen Yalçın, tercihlerin kış sezonunda daha yoğun olduğunu da kaydederek, "Şekerleri Gaziantep'ten alıyoruz. Gaziantepli bir firma pamuklu şeker, horozlu şeker gibi değişik ürünler yapıyor. Kış sezonuna girdiğimizden beri horozlu şeker satıyoruz. Çünkü satışlar genelde kış sezonunda oluyor. Yazın pek fazla tercih edilmiyor. Fiyatı da cazip. Sadece bir lira. Bazen büyükler bile alıyor" dedi.

HOROZLU ŞEKERE GEL ÇOCUKLUĞUNA DÖN

Horozlu şekerle vatandaşı çocukluklarına götürdüklerinin altını çizen esnaf şöyle devam etti; "Gel vatandaş. Horozlu şekere gel ve çocukluğuna dön. Eski bedestendeyiz. Herkesi bekleriz."

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
26.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin