EŞEK SÜTÜ DEYİP GEÇMEYİN

EŞEK SÜTÜ DEYİP GEÇMEYİN

Anne sütüne en yakın süt olan eşek sütünün sabunu da faydalı. Sabuncu esnafı Ümran Güler, eşek sütünün isminin vatandaşa önce itici geldiğini ama kullandıkça yavaş yavaş alıştıklarını söyledi.

ANNE SÜTÜNE EN YAKIN SÜT

Eşek sütünün anne sütüne en yakın süt olduğu için çok değerli olduğunu kaydeden esnaf Ümran Güler, "Eşek sütü çok faydalı ve çok zor bulunan bir süt. O yüzden çok değerli. Eşek sütü sabunu çok güzel bir antiseptiktir. Zaten sabunlarımın hammaddesi zeytinyağı. Zaten oradan da bir antiseptik özelliği var. Koruma gücü çok yüksek" dedi. 

HER ALANDA KULLANILABİLİR

Eşek sütü sabunun her alanda kullanılabildiğini belirten Güler, "Eşek sütü sabunu her alanda, saçta şampuan olarak, vücutta losyon olarak kullanılabilir. Çünkü hücre yenilediğine inanıyorum. Yaşlanmayı geciktiriyor. Cilt lekelerine, sivilcelere, derin yara izlerine mükemmel şekilde faydası var. Ayrıca nemlendirici ve pealing olarak da kullanılabilir" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR ÖNYARGILI DAVRANIYOR

'Eşek sütü' ifadesinden vatandaşın sabuna karşı önyargılı davrandığını ancak zamanla Gazianteplilerin alıştığını kaydetti. "Gaziantep'te de eşek sütü sabunu yavaş yavaş bilinmeye başladı. Önceden çok da fazla bilinmiyordu. Eşek, argo bir kelime olarak algılandığı için biraz çekince oluyor vatandaşlarda" diyen Güler, "Ama çok şifalı bir süt ve temizlik için sabunda da kullanımı oldukça önemli" dedi.

KALIBI 25 LİRA

Diğer sabunlara göre fiyatının da oldukça yüksek olduğunu sözlerine ekleyen Güler şöyle devam etti; "Diğer sabunlara göre fiyatı biraz yüksek. Örneğin diğer sabunların kalıbı 7 buçuk lira, eşek sütü sabununun kalıbı ise 25 lira. Arada böyle bir fark var. Pahalı ama satışları diğerlerine göre daha yüksek."

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin