Cumhuriyet coşkusu asırlarca sürecek

Cumhuriyet coşkusu asırlarca sürecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni,  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Cumhuriyet coşkusu düzenlenecek törenlerle devam edecek.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımla gerçekleşen tören, protokol tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı ile devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5.’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, diğer protokol üyeleri ile askeri, adli ve idari erkân temsilcileri katıldı. Tören, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması ile sona erdi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin