CHP Gaziantep’te “tabela” partisi gibi

CHP Gaziantep’te “tabela” partisi gibi

Türkiye’nin 30 büyükşehrinden birisi olan Gaziantep’te aylardır CHP’yi temsil eden bir yetkili bulunmuyor. CHP Genel Merkezi, Gaziantep’te son 18 yıldır istediği başarıyı elde edemedi. 2016 yılında Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayına karşı yarışarak seçimi kazanan Hayri Sucu, 1 kez zorla kongreye götürülerek, 1 kez de görevden alınarak tasfiye edilmek istendi. Ancak tekrar aday olup kazanan Sucu, 9 Kasım 2020’de Genel Merkez tarafından ikinci kez görevden alındı.

GÖREVDEN ALMA REKORU GAZİANTEP’TE TUTULUYOR

Görevden alma sadece Hayri Sucu ile sınırlı kalmadı, tüm il yönetimi ve 9 ilçe başkanı da görevden alındı. Muharrem İnce’ye yakın bir isim olan Sucu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bazı ilçelerin İYİ Parti’ye bırakılmasına da itiraz etmişti. Sucu’nun görevden alınmasının ardından aylar geçti ancak CHP Genel Merkezi hala adım atmadı. Gaziantep’te yakın tarihte yapılan seçimlerin hiçbirinde istediği başarı ortalamasını yakalayamayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin aldığı radikal görevden alma kararlarının ardından yeni atamaları henüz gerçekleştirmemesi kafaları karıştırıyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.03.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin