BUNUN İZAHI YOK!

Gaziantep’te iş talebi ret edildiği için kendini yakarak yaşamına son veren Eyüp Dal’ın 1 ay önce intihara teşebbüs ettiğini iddia eden Şahinbey Belediyesi fotoğraftaki o ayrıntıyı atladı. Türkiye yaşanan bu acı olayı Hakimiyet Gazetesi aracılığıyla duydu
BUNUN İZAHI YOK!

Şahinbey Belediyesinden iş başvurusuna önce olumlu olmasına karşın sonrasında “ret” cevabı alan Eyüp Dal kendisini yakarak yaşamına son vermişti. Hakimiyet Gazetesi’nin Türkiye’ye duyurduğu bu acı olayın ardından Şahinbey Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden olayı araştıran gazetecilere, “İntihar olayı 1 ay önce yaşandı” dedikleri iddia edildi. Ama gerçek Dal’ın kendisini yaktığı fotoğraftaki belediye afişlerinde görüldü. “Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan” yazılı afişin önünde bedenini ateşe verildiği görülen Dal’ın ailesine ise taziye ziyaretleri sürüyor.

TÜRKİYE EYÜP DAL’IN ÖLÜMÜNE ÇOK ÜZÜLDÜ

İş-Kur’da istediğini bulamayan eski hükümlü işsiz vatandaş “hükümlük kadrosundan” Şahinbey Belediyesine iş başvurusunda bulundu. İşsiz vatandaş Eyüp Dal, önce olumlu cevap aldığı Şahinbey Belediyesinden daha sonra olumsuz yanıt alınca belediye binası önüne üzerinde döktüğü benzinle kendisini yakmıştı. Talihsiz genç ağır yanıklar içerisinde kaldırıldığı yoğun bakım merkezinde ancak 4 gün dayanabildi. Dal’ın acı ölüm haberini Hakimiyet Gazetesi’nden öğrendi. Çok sayıda haber kanalı haberi birinci haber olarak okuyucularına duyururken yaşananlar karşısında ise yetkililerden açıklama gelmedi.

YÜREĞİ YARALI ANNENİN ACI DOLU SÖZLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Eyüp Dal’ın annesi Türkan Dal, sözleriyle Türkiye’nin yüreğini dağladı. “İş-Kur üzerinden oğlumu Şahinbey Belediyesine yönlendirmişler. Şahinbey Belediyesinin hükümlü kadrosunda oğlumun işe başlayabileceği dile getirilmiş. Belediye görevlileri oğlumu önce umutlandırarak işe başlayabileceğini söylemişler” şeklinde konuşan Dal sözlerine daha sonra şu şekilde devam etmişti;

“Daha sonra ise oğlumun işe alınmayacağı anlatılmış. Bunun üzerine oğlum belediyenin önünde kendisini yaktı. Biz oğlumun iyileşmesi için 4 gün yoğun bakım ünitesinin önünde bekledik. Fakat oğlum uyanmadı. Yüreğimiz yanıyor. Ölen bir köpeğe bile insanlık üzülürken benim oğlum için bir tek belediye yönetici gelip başsağlığı dilemedi.”

GÜNDEM
Bülent Öner
20.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin