Bu rezalete son verilsin

Bu rezalete son verilsin

Karagöz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan tarihi Ömeriye Caminin girişi çöpten geçilmiyor. Tarihi caminin girişine bırakılan çöplerle ilgili çevrede yer alan işyerlerinin uyarılması gerekiyor. Gelişi güzel bırakılan çöpler cami cemaatinin tepkisine neden oluyor. Yapılan onlarca habere rağmen ise yetkililer bu rezalet karşısında çaresiz kalıyor.

UYARILARA RAĞMEN BU DURUM ÖNLENEMİYOR

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edildikten sonra yenilenen Ömeriye Caminin çevresine atılan çöplerden dolayı hem cami cemaati hem de bölgede yer alan esnaflar rahatsızlar. Tüm uyarılara rağmen bölgede duyarsız vatandaşların çöplerini halen cami çevresine bırakmaları tepki çekiyor.

“TARİHİ CAMİNİN ÇEVRESİNİ TEMİZ TUTALIM”

Ömeriye Caminin cemaatine mensup vatandaşlar, “Caminin çevresinde günün 24 saati nöbet tutacak halimiz yok. Caminin çevresine çöp atılmaması konusunda insanları defalarca uyarıyoruz ama kimse oralı olmuyor. Bu durumun üstesinden nasıl geleceğimizi bilmiyoruz ama vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

HABER//HÜSEYİN DOĞAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
17.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin