BÖYLE OLUR BELEDİYE KÖTEĞİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine iş başvurusunda bulunan işsiz genç belediye personeli tarafından dövüldüğü iddia edildi.
BÖYLE OLUR BELEDİYE KÖTEĞİ!

Yüz ve kol kısımlarında et ezilmesi olan Mustafa Sayıcı adlı genç Şehitkamil Polis Merkezine giderek kendisini darp eden belediye personelleri hakkında şikayetçi oldu.

31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesine iş başvurusunda bulunan Mustafa Sayıcı’ya (23), seçimlerin ardından kendisine iş verileceği vaad edildi. Yerel seçimlerin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesine yeniden giden Sayıcı, bazı belediye görevlileri tarafından belediye binası içerisinde dayak atıldığı iddia edildi. Yüzünde ve sol kolunda et ezilmeleri tespit edilen Sayıcı “darp” raporunun aldı. Sayıcı, kendisini dövenler hakkında Şehitkamil Polis Merkezine giderek şikayetçi oldu.

“BELEDİYEYİ NEDEN SIK SIK ARIYORSUN?”

Uzun süredir işsiz olan Mustafa Sayıcı adlı genç İş-Kur’dan da iş talebine ret cevabı alınca yerel seçimlerin öncesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesine iş başvurusunda bulundu. İşsiz gence belediye görevlileri seçimin ardından talebinin değerlendirileceğini söylediler. Bunun üzerine belediyeye giderek iş talebinin ne olduğunu sorduğunu anlatan Mustafa Sayıcı, “Ben belediyeye gittim ve iş talebimin ne olduğunu sorduğumda bana telefon açarak öğren dediler. Bende Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne telefon açarak iş durumumu öğrenmeye çalışıyordum. Beni bir gün kendisinin belediye görevlisi olarak tanıtan bir kişi nerede olduğumu sordu. Bende Yukarıbayır’dayım dedim. Bunun üzerine beni belediyeye davet etti. Ben Büyükşehir Belediyesine geldiğimde Halk Girişinin olduğu bölümde kendisini şoför olarak tanıtan bir kişi kendisinden gelmemi istedi. Bende bunun üzerine kendisiyle yürüdüm. Merdivenlerden inerken o kişi boynuma sarılarak, belediye özel kalemini neden rahatsız ettiğimi sordu. Bende kendisine rahatsız etmedim, sadece iş talebimi sormak için arıyordum diye açıklamada bulunurken kendisi aniden bana küfür etti. Küfür üzerine bende kendisine, “ben hakaret etmedim neden hakaret ediyorsun” dediğimde olanlar oldu. Belediyenin bazı güvenlik görevlileri ellerimi ve kollarımı tuttu. Ellerimi ve ayaklarımı oynatamayınca benimle birlikte yürüyen kişi gelişi güzel vurmaya başladı” diye konuştu.

“SADECE İŞ İSTEDİM AMA GELİŞİ GÜZEL DÖVDÜLER”

Uzun süredir işsiz olduğunu dile getiren Mustafa Sayıcı, “Benim tek niyetim bir iş bulup çalışabilmekti. Aile ekonomimiz iyi olmadığı için bir an önce işe başlamam gerekiyordu. Bu nedenle bir an önce işe başlamak için telefon açtım ve işe başlayıp başlayamayacağımı soruyordum. Bu şekilde dayak yiyeceğimi bilsem kesinlikle sormazdım. Yüzümde ve sol kolumda şiddetli ağrılar var. Diğer yandan burun kemiğim kırılmadı ama nefes almakta bile zorlanıyorum” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin