Bayram şekeri görücüye çıktı

Bayram şekeri görücüye çıktı

Her bayram öncesinde olduğu gibi Gaziantep’te de Ramazan Bayramı öncesi şeker satışları esnafın yüzünü güldürdü. Bayram şekerinin kilosu 12 ile 40 lira arasında değişiyor.

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, bayram şekeri satışında geçen yıla nazaran büyük artış olduğu bildirildi. Şeker satıcısı Mehmet Yeter, bu sene şeker fiyatlarının, vatandaşların alım gücüne uygun olduğunu söyledi. Yeter açıklamasında, “Geçen sene de bayram şekerlerinin fiyatı düşüktü ve çok satış yaptık. Bu yılda şeker fiyatları aynı ve talep de çok. Bayram şekerlerini 12 ila 40 lira arasında değişen fiyatlardan satıyoruz. Yani herkesin bütçesine göre şeker var. Fiyatlarsa artmadı, aksine düştü” diye konuştu.

MERDİVEN ALTI ÜRETİLEN ŞEKERLERE DİKKAT!

Yetkililer tüketicileri şu konularda uyarıyorlar,
“Son yıllarda gerek tüketici bilincindeki artış gerekse yapılan denetimler sonucu sektörde kayıt dışı üretimin engellenmesi konusunda önemli mesafe alındı. Ancak merdiven altı üretim bitmiş değil. Bayramda ağzımızın tadının kaçmaması için hangi koşullarda üretildiği belli olmayan merdiven altı ürünlerden uzak durulmalı, standartlara uygun olarak üretim yapan şirketlerimizin markalı ürünleri tercih edilmelidir. Bu, çikolata ve şekerleme gibi ürünler bakımından havaların sıcak seyrettiği bugünlerde daha da önemlidir.”


GÜNDEM
Aysu Yıkmış
23.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin