Başarı hikayesi doruğa ulaştı

Başarı hikayesi  doruğa ulaştı

SONAR Araştırma Şirketi, 1 Haziran 2022 ve 15 Eylül 2022 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde bir anket gerçekleştirdi. Ankette Türkiye Geneli Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının başarı oranları ve en beğenilen hizmetleri yer aldı. Söz konusu araştırmada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dördüncü sırada yer aldı.

ÇALIŞMAYLA GELEN BAŞARI

SONAR Araştırma Şirketi, 1 Haziran 2022 ve 15 Eylül 2022 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde bir anket gerçekleştirdi. Çalışma, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin,Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Aydın, Tekirdağ, Denizli, Muğla, Eskişehir, Trabzon ve Erzurum’da gerçekleştirilirken baz ilçelerde yüz yüze anket uygulandı. Seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz?' diye soruldu. En beğenilen belediye başkanı ise Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Yüzde 55,7 oy oranına sahip Sekmen'in en beğenilen iki hizmeti ise hayvan borsası ve kentsel dönüşüm alanları.

ŞAHİN DÖRDÜNCÜ SIRADA YER ALDI

İkinci en beğenilen belediye başkanı ise yüzde 54,2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın oldu. Üçüncü sırada ise yüzde 50,4 ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yer aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yüzde 49,1 oranı ile en beğenilen Büyükşehir Belediye Başkanları Listesinde dördüncü sırada yer aldı. Şahin’in en beğenilen hizmetleri ise yol/asfalt çalışmaları, çevre temizliği ve düzenlemesi konuları oldu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin