Asansör denetimleri artırılmalı

Asansör denetimleri artırılmalı

Gaziantep’te bina asansörlerine yönelik gerçekleştirilen kontrollerde çok sayıda asansöre kullanılamaz ibaresi konuldu. Buna rağmen kullanılan asansörler kullananlar için büyük risk taşıyor.

Konut, işyeri ve hastanelerde yer alan asansörlerde yapılan incelemelerde, yüzlerce asansör kırmızı etiket ‘can güvenliği tehlikesi’ bulunan sınıfında yer alırken, onlarca asansör ise kullanılamaz ibaresiyle mühürlendi.  Belediye ekipleri, periyodik bakımları aksatılan asansörlerin bakımlarının yapılması için konut ya da işyeri sahiplerine süre verdi. Kullanılması can güvenliği açısından tehlikeli olan asansörler ise zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

SAKINCALI OLANLARA MÜHÜR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, günlük hayatta sık sık kullanılan asansörlerin güvenliğinden emin olabilmek için kent genelinde kayıtlı asansörlerin tamamının denetlenmesi yönünde adım atıyor. İnsan canının hiçbir değerle ölçülemeyeceğini belirten yetkililer, “Asansörlerin bakımı, arızalanmaması için periyodik onarımı, yanlış kullananların dikkatinin çekilmesi ve halkın bilgilendirilmesi gibi birçok hususta çalışıyoruz. Yapılan denetimler sonucu, periyodik bakımları gecikmiş olanların denetimlerinin yapılması için vatandaşlara süre verilirken, kullanımı sakıncalı olanlar ise zabıta ekiplerimiz tarafından mühürlenerek kullanıma kapatılıyor” diye konuştular.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin