AK PARTİ GENÇLEŞECEK!

Ak Parti’de kongre süreci tüm heyecanıyla sürüyor. AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil İlçe 7. Olağan Kongre tarihi belli oldu. İlçe kongrelerinde Şahinbey’de Hasan Teke, Şehitkamil ilçesinde ise Mehmet Yılmaz’la yola devam kararı alındı.
AK PARTİ GENÇLEŞECEK!

Dün toplanan AK Parti MKYK Toplantısı'nın ardından alınan karar ile Merkez ilçe Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerinin 11.10.2020 Pazar günü yapılacağı belirlendi. AK Parti’nin Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongrelerine mevcut başkanlar Hasan Teke ve Mehmet Yılmaz ile yola devam edeceği öğrenildi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni oluşacak yönetimlerin genç ağırlıklı oluşması yönünde talimat verdiği öğrenildi.

“PARTİYE ÜYE KAZANDIRIN” TALİMATI

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nden video konferans yöntemiyle katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının basına kapalı kısmında teşkilata üye uyarısı yaptı. Erdoğan, “Hedef 1 milyon üye. İstanbul bunu başardı. Sıra sizlerde” dedi. Erdoğan, “İl kongrelerinde her ili tek tek ziyaret etmek istiyorum fakat pandemi dolayısıyla video konferans ile de katılacağım iller olacaktır. Siz kongrelerinizi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerilerini dikkate alarak yapın” uyarısında bulundu. Toplantıda özellikle genç kuşakta farkındalık yaratılması için sosyal medyanın da kullanılmasının önemli olduğu vurgulandı. 

İL BAŞKANLIĞINDA EYÜP ÖZKEÇECİ İSMİ NET GİBİ

AK Parti kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yapmak ve genç kotasına ağırlık vermek için çalışıyor. AK Parti, pandemi önlemleri ile düzenleyeceği kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yaparak 2023 seçimlerine yenilenerek gitmeyi planlıyor. Ekim ayında il kongrelerine başlayacak AK Parti’de bu ay sonuna kadar ilçe kongrelerinin yüzde 70’inin tamamlanması bekleniyor. Diğer yandan tüm eleştirilere rağmen Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı için mevcut il başkanı Eyüp Özkeçeci’nin yeni dönemde de görevine devam etmesi net gibi görünüyor. Parti içerisinde büyük heyecanın yaşandığı kongrelerin öncesinde oluşacak yönetimlerde en az seçilecek başkanlar kadar önemli görülüyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin