Kaplan, enflasyon rakamlarına dikkat çekti

Kaplan, enflasyon rakamlarına dikkat çekti

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Mart ayı enflasyon rakamlarına dikkat çekerek, tüm kamu çalışanlarının maaş farkının acilen ödenmesi gerektiğini vurguladı.

TEMEL İHTİYAÇLAR BİLE LÜKS HALİNE GELDİ!

Milletvekili Kaplan, “Cumhurbaşkanı ‘enflasyonun köpüğünü alacağız’ dedi. Enflasyon Mart ayında yüzde 5.5 arttı. ÜFE yüzde 115 ile rekor kırdı. Maaşlara yapılan zamlar eriyip gitti. Bugün marketlere vatandaşlarımız sadece gezmeye gidiyor. Alım gücü yok, raflardaki rakamlar artık kimseyi şaşırtmıyor; kızdırıyor. Artık vatandaşlarımız patatesi, salatalığı, domatesi, soğanı taneyle alıyor. Temel ihtiyaç lüks haline geldi. Hırsız içerde, kapı kilit tutmuyor ve artık bu halk isyan ediyor!” diye ifade etti.

MAAŞ FARKI ACİLEN ÖDENMELİDİR!

Kaplan, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Zamlar aldı başını gidiyor. Maaşlara yaptıkları zam, yapılan diğer zamlar sonrasında eridi. Vatandaşlarımız perişan. AKP Hükümeti derhal enflasyonu ve artan zamları da göz önüne alarak emekçilerimizin, memurlarımızın ve tüm kamu çalışanlarının maaşlarına zam yapmalıdır. Maaş farkı acilen ödenmelidir” dedi.

EKONOMİ
Haber Merkezi
7.04.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin