GÖRKEMLİ AÇILIŞA GAGİKAD RENK KATTI

Koza Home Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla açıldı. Açılışa GAGİKAD Başkanı Dr. Beril Leylek ile yönetim kurulu renk kattı.
GÖRKEMLİ AÇILIŞA GAGİKAD RENK KATTI

Türkiye’nin ilk Koza Home mağazası 1200m2’lik alanıyla Gaziantep’te açıldı. Açılışa Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet eski bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi  Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı. İşletme sahibi Seddar ve Aysu Cingisiz açılışa katılanlara teşekkür etti. GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Beril Leylek ile yönetim kurulu üyeleri derneğe katkılarından dolayı Seddar ve Aysu Cingisiz'e plaket takdim etti. 

10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM HEDEFİ

Koza Home mağaza yatırımları için 10 Milyon Dolar tutarında bir yatırım planlanıyor. 5 yıl içerisinde Türkiye’de 20, 10 yıl içerisinde global pazarda 30 mağaza.  Koza Halı, 60 yıla yakın tecrübesiyle hızlı ve istikrarlı büyümesini devam ettiriyor. Türkiye ve Dünya’nın en büyük dış mekan halı üreticilerinden biri olan Koza Halı, yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve imza attığı başarılarıyla Walmart ve Home Depot gibi dünya devlerinin tedarikçiler arasında yer alıyor.  Koza Halı yeni yatırımı Koza Home mağazasının ilkini, halı dünyasının kalbinin attığı Gaziantep’te açtı. Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD) Başkanı Dr.Beril Leylek ve Yönetim Kurulu üyeleri açılış töreninde önemli bir ilke imza attılar. Dernek Başkanı Beril Leylek ve yönetim kurulu üyeleri derneğe katkılarından dolayı Seddar ve Aysu Cingisiz'e plaket takdim etti.

HALIDAN EV TEKSTİLİNE HER ŞEY BU MAĞAZADA

Gaziantep’te 1200 m2’lik bir alanda yepyeni bir yaşam dünyası sunan Koza Home mağazasında halıdan, ev tekstiline, el dokuması özel kilim koleksiyonlarından, dekorasyon ürünleri ve mobilyaya kadar birçok farklı parça yer alıyor.  Ev sahipliğini Koza Halı Genel Müdürü İbrahim Cingisiz’in üstlendiği açılışta davetliler arasında Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank,adalet eski bakanı Abdülhamit Gül,  Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehştkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, CHP İl Başkanı Neşet Uçar,  Gaziantep Ticaret Odası  Başkanı Tuncay Yıldırım, GAGİAD Başkanı Cihan Koçer,Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkan Arif Kurt, Gülsan Holding Yönetim Kutulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, iş ve siyaset dünyasından birçok isim de yer aldı.

TÜRKİYE'NİN SAYGIN KURULUŞLARI ARASINDA

Açılışı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın yaptığı davette, Koza Halı Genel Müdürü İbrahim Cingisiz, konukları yaptığı konuşmayla selamladı. “60 yıldır büyük bir özveri ve çalışmayla sektörümüzün liderleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Bugün ilk üç mekik kilim üretimi, çift mekikli tezgâhların ikili sistemden üçlü sisteme geçişi ile sektörümüzdeki teknolojinin Gaziantep’e getirilmesi ve ilk Sisal dokumanın gerçekleştirilmesi gibi birçok yenilik sayesinde Walmart Home ve Depot gibi yurt dışındaki büyük market zincirlerinin onaylı tedarikçisi olmanın güveniyle bu yeni yatırımı büyük bir heyecan ve emin adımlarla yapıyoruz. İhracat verilerine göre son 4 yılda Türkiye’de ilk 1000’e girmenin yanı sıra, ISO verilerine göre son 3 yılda ilk 1000 sanayi kuruluşu arasında yerimizi aldık. Hiç durmadan çalışarak ve kendimizi geliştirerek devam ettiğimiz bu yolda; çatı markamız Dokuteks firmasını ulusal ve uluslararası alanda daha iyi temsil etmek, ticaret ağımızı genişletmek hedefiyle Koza Home markamızı kurduk.” diyen Cingisiz sözlerine Koza Home’u anlatarak devam etti.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
25.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin