USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Mobil

GAGİKAD GTO seçimlerine dikkat çekti

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Beril Özlem Leylek Ticaret odası Meclis üye seçimlerine dair konuştu.

GAGİKAD GTO seçimlerine  dikkat çekti
29-09-2022 14:55
Gaziantep

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Beril Özlem Leylek, hafta sonu yapılacak olan Gaziantep Ticaret Odası seçimlerine dikkat çekti. GTO Meclisinde ki kadın üye sayısının az olmasına vurgu yapan Leylek, "Bu; iş kadınları için kabul edilebilir bir sayı değildir" diye konuştu.

"SİZ NASIL BUKADAR İŞ KADINININ ÜSTÜNÜ ÇİZİYORSUNUZ?"

GAGİKAD Başkanı Leylek, 1 Ekim Cumartesi günü yapılacak  Gaziantep Ticaret Odası meclis üye seçimleri için bugüne kadar kimsenin dile getirmediği konuyu gündeme taşıdı. Sert açıklamalarda bulunan Başkan Beril açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"Siz nasıl bukadar iş kadının üstünü çiziyorsunuz? 105 Meclis üyesinde sadece 2 kadın Meclis üyesi ne demektir ? Neden iş kadınları komitelerden Meclis üyeliğine geçemiyor ? Bir Kadın başkanın yönettiği  bu şehirde mecliste bu kadar az kadın olmasını kabul etmiyoruz.  Konuya her bürokratik kişinin yüzünü  çevirmesini talep ediyoruz .Neden kadınların önü kesiliyor, neden aday gösterilmiyor ? Sizlere yüzlerce soru yönlendirebiliriz . Hadi %50 yi geçtik de olacak iş midir salt 2 kadının meclise alınmış olması. Efendiler kadınların önünü tıkamayın. Onca yetişmiş ,mesleklerinde parmakla gösterilen başarılı kadınlarımız var , her yerde ,hep aynı isimlerden yoruldu bu şehir ! Yeni kan yeni canlar yeni akıllar yeni enerjiler gereklidir .Kadınların hakkını alenen gasp ediyorsunuz. Eğer hepimiz eşit isek ,o vakit eşit temsil edilmek zorundayız. Dünya da kadınların  başarıları ve özgürlükleri ile verdikleri mücadaleler ortadadır. Bizler Gazi Mustafa Kemal’in kızları olarak iş hayatında da siyasi hayatta da kadının yerini , liyakata uygun olarak savunma bilinci ve misyonundayız . Yönetimlerde eşit temsile inanıyoruz ve hakkımız budur. Bize müstehak görünen %2 değildir. Tüm ticaret odası kaydı olan, oy kullanacak her seçmene sesleniyorum . Siz kadınların yaşama katkısını, desteğini ,yardımını, hayatınızda %2 olarak mı görüyorsunuz ?? Lütfen elinizi aklınıza koyarak düşününüz.  Seçimlerde oy kullanacak her seçmenin vicdani yükümlülüğüne sığınmıyoruz. Bizler kendi aklımızdan yönetimlerin yararlanması gerektiğini düşünüyoruz . Liyakat hepimizin tercihidir.

Leylek açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
"Biz bu seçimlerde sadece tek aday koyduk fakat  zamanı gelince her grupta bir komitemiz olacak bunu da buraya bir dip not olarak koyalım , koyalım ki komiteler oluşurken bir sorun, bir teklif edin ,bir konuşun, bir danışın, desteğimizi talep ediniz.  GAGİKAD ın seçilecek başkanın şahsıyla ve ismiyle asla şuna desteğiz şuna karşıtız gibi bir tavrı olamaz! Bizler sadece eşit temsil için mücadele veririz. Çünkü biz % 2 değiliz! Meclis seçiminden sonra başkanı Meclis seçer , en hayırlısı en başarılısı kimse o olsun , onu o zaman düşünür liyakata uygun en doğrusuna da Meclis üyemiz, girmişse ona göre kararını verir , tüm Başkan adaylarını dinleyecektir."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
06.02.23
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler