“Bu gidişle üst üste zam gelecek”

“Bu gidişle üst üste zam gelecek”

Gaziantep'te somun ekmek ve pide ekmeğe yeni zam geldi. Yapılan yeni zamla somun ekmek 3 lira, pide ekmek ise 2 lira 75 kuruşa yükselirken, vatandaşlar zamma tepki gösterdi. Fırıncılar ise zammı yetersiz bularak ek zam için valiliğe başvurdu.  Gaziantep Pideciler Odası Başkanı Abdullah Sarı, “Bu gidişle önümüzdeki ayda zam talebimiz olacak. Çünkü unun torbası bugün itibariyle 490 lira oldu” dedi.

Un fiyatlarındaki önlenemez yükseliş 50 kiloluk ekmeklik unun 490 TL olması ekmek fiyatlarını da yükseltti. Gaziantep'te Ramazan ayı ve bayram öncesi iptal edilen zam tekrar yürürlüğe girdi. Yaşanan artış sonrası Gaziantep'te somun ekmeğin fiyatı 3 liraya yükseltilirken, pide ekmeğin fiyatı ise 2 lira 75 kuruşa yükseltildi.

ESNAF VE VATANDAŞ YAŞANAN DURUMDAN MEMNUN DEĞİL

Un fiyatlarındaki artış nedeniyle yapılan zamma vatandaşlar tepki gösterirken, fırıncılar ise zammın yetersiz olduğunu söyleyerek ek zam için valiliğe başvurduklarını açıkladı. Yapılan zammın giderleri karşılamaya yetmediğini ifade eden fırıncılar, somun ekmeğin 4 liraya, pide ekmeğin ise 3 lira 75 kuruşa yükselmesi gerektiğini savundu.Yapılan yeni zammın 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağı öğrenildi.

MOBİL
Merve Tanrıöver
31.05.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin