"Asgari ücretli ne yapacak?"

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, "Türk-İş Eylül ayı yoksulluk sınırını 7245 Lira olarak açıkladı. 5500 asgari ücretle ve tek maaşla geçinmeye çalışan vatandaşımız ne yapacak?" dedi.
"Asgari ücretli ne yapacak?"

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Başarısız enerji politikaları yüzünden ülkemizde elektrik ve doğalgaz fiyatları zirve yaptı. Bununla beraber sanayi, ulaşım ve nakliyat fiyatları önü alınamaz düzeyde arttı. Bütün bu politikalar herkesten önce dar gelirli vatandaşımızı vurdu. Onların alacağı en temel gıda maddelerinin bile fiyatı üçe beşe katlandı. Aynı gün yapılan iki açıklama bu konuda ne kadar feci bir duruma düştüğümüzü gösteriyor. Türk-İş Eylül ayı yoksulluk sınırını 7245 Lira olarak açıkladı. 5500 asgari ücretle ve tek maaşla geçinmeye çalışan vatandaşımız ne yapacak? Kirasını mı ödeyebilecek, faturalarına mı yetişecek? Çoluğunu çocuğunu mu okutacak? Evini barkını mı ısıtacak? Geçen sene 1000 liraya satılan kömürün fiyatının büyükşehirlerde 6000 liraya kadar çıktığı konuşuluyor. Öte yandan Sayıştay Raporlarında görüyoruz ki Sarayın harcamaları 3,5 Milyar Lirayı geçmiş. Günlük neredeyse 10 Milyon Lira harcanıyor. Vaziyet böyleyken ne yüzle vatandaştan oy isteyecekler? Bunu kendilerine soruyoruz. Dış güçler ekonomimize saldırıyor yalanlarıyla israfınızı nereye kadar örteceksiniz? Kimi kandıracaksınız? Bizim insanımız her şeyin farkında. Siz de günde 10 Milyon, eski parayla 10 Trilyon Liraya, yaşadığınız lüks hayatın faturasını bu halka ödeyeceksiniz."

GÜNDEM
Haber Merkezi
29.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin