Yılmazkaya isyan etti!

Antep fıstığı ile ilgili sorunları her fırsatta dile getiren CHP’li Vekil, AKP Hükümetinin ve AKP’li milletvekillerinin fıstık üreticisine sahip çıkmadığını vurguladı!
Yılmazkaya isyan etti!

“Fındık üreticisi, çay üreticisi devlet eliyle korunurken, taban fiyatlaması yapılırken neden fıstık üreticisi destek görmüyor?” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, isyan etti!
“Cumhurbaşkanından-bakanlara, bakan yardımcılarından-bürokratlara Karadeniz ağırlıklı bir destek var fındığa” diyen Yılmazkaya, “Ama Antep fıstığının sahibi maalesef yok!” dedi.
Konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Yılmazkaya, “Bölge milletvekilleri olarak ben olayım diğer Milletvekilimiz İrfan Kaplan olsun, fıstık üreticisinin yaşadığı sorunları her fırsatta dile getirmemize rağmen bu konuda samimi olmayan iktidar, bölgenin bu önemli sorununa bir türlü sahip çıkmıyor” dedi.
“Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Siirt, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır illerindeki iktidar milletvekilleri ve bakanlar neden fıstığa sahip çıkmıyor çok merak ediyorum” diyen Yılmazkaya, “Fıstığı ve fıstık üreticisinin sahipsiz bırakan İktidar, samimi olsa bu sorunu kısa sürede çözer” dedi.
Yılmazkaya, “Fıstık fiyatını regüle ederek üreticiyi koruyan Güneydoğu Birliğinin kapatılmasıyla birlikte piyasadaki belirsizlik 10 yıl süresince Antep Fıstığı üreticisi aleyhine gelişti.

GÜNDEM
Haber Merkezi
2.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin