Meriç göreve hazır

Meriç göreve hazır

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında 2016 yılında gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile başkan seçilen Hayri Sucu, CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından parti disipline uymadığı gerekçesiyle görevinden alındı. Genel Merkez tarafından gönderilen görevden alma yazısı Gaziantep İl Başkanlığına ulaşarak Sucu'ya tebliğ edildi. Sucu’nun yerine atanmasına kesin gözüyle bakılan Melih Meriç’in parti genel merkezinde görüşmelerinin sürdüğü dile getirildi.

31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir süre CHP Gaziantep’te şok bir gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısı yapıldı. PM’de Gaziantep için önemli kararlar alındı. Önce İslahiye Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Köse belirlendi. Daha sonra Gaziantep İl Yönetimi ele alındı. Merkez Yönetim Kurulu toplantısında CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve yönetiminin görevden alınması kararı alındı. MYK’nın aldığı karar daha sonra PM’de görüşüldü. Parti Meclisi’de MYK’nın kararını onadı ve CHP Gaziantep İl Yönetimi görevden alındı.

GÖZLER MERİÇ’E ÇEVRİLDİ

CHP Gaziantep’te il yönetiminin görevden alınması şok etkisi yaratırken, genel merkezi il başkanlığına kimi atayacağı merak edilmeye başlandı. Parti meclisinin ardından edinilen bilgiye göre CHP Genel Merkezi il başkanlığı için İnşaat Mühendisleri Odası esi başkanı Melih Meriç’te karar kıldı. Meriç’in il başkanlığı için nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Meriç il başkanlığını kabul ederse CHP yerel seçimlere Meriç başkanlığında gidecek.
AYSU YIKMIŞ
**

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin