İYİ Parti madde bağımlılığına dikkat çekti

İYİ Parti madde bağımlılığına dikkat çekti

İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partisinin il başkanlığı binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hocaoğlu, Hacibaba Mahallesi’nde düzenlenen uyuşturucu operasyonuna dikkat çekti.

“BÜYÜMEYE YÜZ TUTAN SORUNLARA KARŞI ERKEN ÖNLEM ALINMALI”

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Hacibaba Mahallesinde düzenlenen helikopterli operasyonda uyuşturucu tacirlerine yönelik büyük darbe vurulduğunu anlatan İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, “Bazı sorunların ilerleyen süreçte önlenemez hale geldiğini herkes bilir. Bu nedenle Gaziantep’te madde bağımlılığı ve uyuşturucu satışı noktasında yetkililer gerekli çalışmaları yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Hacibaba Mahallesi’nde polis ekipleri helikopterli operasyon düzenlediler. Bu mahallede yaşanan sorunlar aslında geçmiş yıllarda alınacak ciddi adımlarla bugün çözülmüş olabilirdi” diye konuştu.

“İKTİDAR HEDEFLEYEN BİR PARTİYİZ”

“Biz ne ana muhalefet, ne de muhalefet partisiyiz. Biz direkt iktidarı hedefleyen bu amaç içinde çalışan bir partiyiz. Bir diğer farkındalığımız da iktidarın zaaflarından faydalanarak birinci parti olmak değil. Bizim oldukça iddialı projelerimizin tamamı hazır. Biz ülkemiz için en iyisini yapacağımızı iddia ediyoruz. Derdimiz ülkemiz milletimiz adına güzel olan ne varsa onu gerçekleştirmek, yapanlara da hakkını teslim etmek” diye konuşan İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Türkiye geneli olarak değerlendirdiğimizde, oluşumu henüz çok yeni olan İYİ Partinin kuruluş yaşına ve siyasi geçmişine bakıldığında başarılı gibi görülebilir. Ama biz İYİ Partiyi iktidar hedefiyle kurduğumuz, Türkiye’nin siyasi boşluğunu dolduracak bir parti olarak gördüğümüz için aldığımız sonuç haliyle bizi çokta mutlu etmedi. Gaziantep için değerlendirme yapacak olursak, biz kendimizi hem genel hem de yerel seçimlerde başarısız olarak görüyoruz. Şahinbey ve Şehitkamil’de bir tane bile meclis üyesi çıkaramadık. Bir milletvekilini de zorla çıkardık. Eğer bu sonuçlara rağmen kendimizi başarılı görmeye kalkarsak iktidar hedefinden de uzaklaşmış oluruz.”

“BİZ İYİ OLAN HER ŞEYE TEŞEKKÜR EDERİZ”

“Fatma Şahin’e yaptığımız bir ziyarette; “Biz sizi iktidar partisinin belediye başkanı olarak görmüyoruz. Biz sizi seçilmiş Gaziantep Belediye Başkanı olarak görüyoruz. İyi yaptığınız her şeyin arkasında oluruz, destek veririz. Ama yanlış olanlarında karşısında oluruz” diye konuşan İyi Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu,  sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;
“Kuru kuruya muhalefet ya da biat kültüründen yana değiliz. Sizde Gaziantep için çalışıyorsunuz. Bizde Gaziantep için çalışıyoruz. İyi ve güzel olan her şeyin yanındayız” dedik. Mesela ilimizde  şiddetli bir yağış yaşandı, su baskınları oldu. Biz olumsuzluktan nemalanan bir parti olmadığımız için bu konuyla ilgili eleştirisel paylaşımlarda bulunmadık. Ama çalışmaları da takip ediyoruz. Önümüz kış mevsimi ve umarız bundan bir ders çıkarmışlardır. Eğer olumlu bir gelişme olmazsa da tepkimizi veririz”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
7.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin