Dericilere kim dur diyecek?..

Dericilere kim dur diyecek?..

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Seyrantepe ve Humanız bölgesinde başlattığı hayvan ahırlarını kaldırılma çalışmaları eski Et Balık Kurumu’nun olduğu dericileri bölgesinde devam ediyor. Neredeyse 3 yılı aşkındır dericileri bölgeden çıkartmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi henüz başarılı olmuş değil. Diğer yandan dericilerin yaktığı deri parçaları Gaziantep için ciddi hava kirliliğine yol açabilir.

BÜYÜKŞEHİR YIKIM ÇALIŞMALARINDA GECİKTİ

Bölgede bulunan dericileri başka bir bölgede toplamak isteyen Büyükşehir Belediyesi, buranın boşaltılması için yıkımlara başladı. Bölgenin imarda toplu konut alanı ve yerleşim birimleri olacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, buradaki kötü görüntünün ortadan kalkmasıyla bölgenin daha cazibeli bir alan olacağını vurgulamıştı. Şahin’in bu sözlerine rağmen bölgede atık dericileri yakarak yok etmeye çalışan dericiler büyük tepki topluyorlar.

DERİCİLER NEREYE NE ZAMAN TAŞINACAK?

Kentin birçok bölgesinde bulunan kötü görüntüye kaldırarak yerine daha güzel ve cazibeli mekanlar yaptıklarını belirten Şahin, dericilerin bulunduğu Humanızlı ile hayvan ahırlarının bulunduğu Seyrantep bölgesinin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Öte yandan bölgede bulanan dükkanların yıkımına başlandı. Daha önce dükkan sahipleri ile anlaşan Büyükşehir Belediyesi, buraların yıkımını sürdürüyor. Yetkililer; dericilerin yeni bir yere taşınacağını ancak o bölgenin henüz netlik kazanmadığını ifade ettiler. Yetkililer; bölgenin üst kısmında 300 yataklık bölge hastanesinin bulunduğunu, bu açıdan eski Et Balık Kurumu ile dericilerin bulunduğu bölgenin de konut ve ticaret alanı olmasının daha iyi olacağını kaydettiler. Yaklaşık 40 yıldan buyana kötü bir görüntü oluşturan Humanız bölgesindeki deri ve hayvan ahırlarını yeni bir düzenleme ile daha modren hale getirmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi, hem konut soruna hem de dericilerin sıkıntılarına yardımcı oldu.

GÜNDEM
Bülent Öner
24.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin