HOCANIN İSTİFASI ŞOK YARATTI!

Ak Parti’de meclis üyeliği aday adaylığı başvuru süreci Cuma gününe kadar uzatılırken yaşanan istifalar partinin bir numaralı gündemi oldu
HOCANIN İSTİFASI ŞOK YARATTI!

31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi kulislerde aday belirlenmesine yönelik çalışmalar devam ederken, hareketliliğin yoğun şekilde yaşandığı Ak Parti’de meclis üyeliği için aday adayı başvuru süresi Cuma gününe kadar uzatıldı.

Meclis üyeliği aday adaylığı için başvurusu süresinin devam ettiği Ak Parti’de daha önce Şehitkamil Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusunu gerçekleştiren Oğuzeli eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin aday adaylığından noter kanalıyla geri çekildi.

BEKİR ÖZTEKİN ADAYLIKTAN NEDEN GERİ ÇEKİLDİ?

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Şehitkamil Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Bekir Öztekin aday adaylığından noter aracılığıyla çekildi. Öztekin’in aday adaylığından neden çekildiği konusunda net bir açıklama yapılmadı. Hakimiyet Gazetesine konuşan Bekir Öztekin, “Aday adaylığı konusunda geri çekilmemde ki gerekçelerimi anlatmak istemiyorum. Bu süreçte böyle bir karar aldım” şeklinde konuştu. Öztekin belediye başkan aday adaylığından geri çekilmesinin ardından ise parti içerisinde farklı yorumlar yapıldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ ADAY ADAYI BAŞVURUSU CUMA’YA KADAR UZATILDI

AK Parti'de 3 Aralık’ta sona erecek olan meclis üyeliği aday adaylık süresi uzatıldı. Meclis üyeliği için Gaziantep genelinde 250'ye yakın aday adaylığı başvurusu olduğu öğrenildi. AK Parti'de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adaylık süreci 5 Kasım tarihinde başlamıştı. Belediye başkan aday adaylığı için başvurular 16 Kasım tarihinde sona ererken, meclis üyeliği aday adaylık başvuruları da dün sona erecekti. Ancak AK Parti'den yapılan açıklamada bu sürenin uzatıldığı bildirildi.

ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI CUMA GÜZEL NEDEN İSTİFA ETTİ?

Ak Parti’de, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Hüseyin Kılıç ve Aslettin Yıldız, Şahinbey Belediye Meclis üyesi adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler. Şahinbey Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sait Şahin'de, belediye meclis üyeliği için görevinden istifa etti. Ak Parti'de diğer başkan yardımcısı Birol Ülger ise görevinden istifa etmedi. Ülger'in yeni dönemde belediye meclis üyesi olmayı düşünmediği öğrenildi. Cuma Güzel’in belediye meclis üyeliği için istifa etmesi ise parti içerisinde farklı yorumlara yol açtı.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin