10 BİNLERCE ÇALIŞANA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLECEK

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde pandemi sürecinden çalışanların nasıl korunması gerektiği konusunda hijyen eğitimlerine başlanıldı. On binlerce işçinin eğitim alacağı kaydedildi.
10 BİNLERCE ÇALIŞANA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLECEK

Gaziantep Valiliği ile İl Sağlık Müdürlüğünün öncülüğünde Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan on binlerce çalışana koronavirüsten korunmak için hijyen eğitimi verilmeye başlandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren GASMEK eğitimcileri tarafından verilen eğitimlerin kısa sürede tamamlanması bekleniliyor. Eğitimlerin başladığına dair açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, detay anlatımlı bir eğitim sürecinin yaşanacağına dikkat çekti.

GAZİANTEP OSB’DE BU EĞİTİM ŞARTTI

On binlerce çalışanın yer aldığı ve Türkiye’nin en önemli Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer alan Gaziantep OSB’de hijyen eğitimlerine başlanıldı. Gaziantep Valiliği öncülüğünde başlatılan eğitimlerin kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Eğitimlerde çalışan ve yöneticileri koronavirüs anlatılıyor ve ölümcül virüse karşı alınması gereken tedbirler dile getiriliyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Gaziantep Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliğinde hijyen eğitimlerimize başladık. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrika çalışanları ve yöneticilerine eğitmenlerimiz hijyen eğitimi veriyor.”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 836 İŞYERİNDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler 1 Haziran’la birlikte başlayan normalleşme sürecinde bu güne kadar 836 işyerini denetledi. Yapılan denetimlerde bazı işyerlerinde usulsüzlük gören ekipler 550 bin lira civarında idari para cezası işlemi uyguladı. Bu sürede 2 bin 140 ticari aracıda denetleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler usulsüzlük görülen araçlara işlem yaptı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, pandemi sürecinde kurala uymayan işyerleri ve araçlar hakkında gerekli cezai işlemlerin eksiksiz bir şekilde yapılacağı hatırlatıldı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
1.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin